Reklama

Noworoczny koncert w Mechowcu. Grali dla Oliwki Kret z Kolbuszowej [ZDJĘCIA WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

GALERIA Dzisiaj (22 stycznia) mieszkańcy Mechowca i zaproszeni goście spotkali się w pięknym celu. Wspólnie kolędując pomagali Oliwce Kret z Kolbuszowej.

W niedzielę (22 stycznia) o godz. 16 sala biblioteki w Mechowcu (gmina Dzikowiec) publiczność wypełniła po brzegi. Zainteresowanie imprezą przerosło oczekiwania organizatorów, wszystkie miejsce były zajęte. Tłoczno zrobiło się nawet na korytarzu. 

Podczas koncertu zagrali m.in. Dziecięca Schola i Chór Parafialny z Trzęsówki, KGW "Prymule", KGW "Porębianka", Kapela Dzikowianie i muzykujący przyjaciele. Na scenie zaprezentowali się również młodzi artyści, którzy niczym nie odstawali od swoich starszych, doświadczonych kolegów. Organizatorki, czyli Prymule dla każdego przygotowały smaczny "prymulowy" żurek.

Podczas koncertu zbierano do puszek na operację Oliwki Kret z Kolbuszowej. Przypomnijmy, że to nie pierwsza taka akcja w Mechowcu. Koło gospodyń w minionym roku zorganizowało kiermasz wielkanocny, na którym można było kupić przeróżne ozdoby świąteczne, a cały dochód ze sprzedaży został przekazany dla Oliwki.

Mama Oliwki pani Alicja dziękowała za tak liczne przybycie i przy okazji złożyła życzenia dziadkom z okazji ich święta. Zapraszamy do galerii zdjęć na fotorelację z dzisiejszego wydarzenia w Mechowcu. 

Oliwia to jedna z bliźniaczek, a zarazem skrajny wcześniak, urodzony w 26 tygodniu ciąży. Jako noworodek przeszła dysplazję oskrzelowo-płucną, retinopatię usuniętą laserowo. Przez pierwsze dwa miesiące swego życia była podłączona pod respirator. Dwukrotne próby przejścia na własny oddech, powodowały zapaści. Na szczęście dzielna dziewczynka przezwyciężyła schorzenia powstałe pod wpływem wcześniactwa. Została jej do pokonania jeszcze padaczka lekooporna skroniowa, na którą choruje od urodzenia.

Przyczyną choroby jest znaczne uszkodzenie funkcji lewej półkuli mózgu w okolicy czołowo-skroniowej. Po kilkunastu konsultacjach u różnych neurologów, którzy wprowadzali coraz to inne leki, które niestety nie przynosiły pozytywnych rezultatów leczenia, rodzice postanowiliśmy szukać pomocy za granicą Polski.

Po dwuletnim zbieraniu pieniędzy, dzięki hojności darczyńców, którzy wsparli rodzinę w zbiórkach, przekazali darowizny, a także 1 procent podatku, udało nam się  zrobić badanie EEG –wideo-monitoring w SchonKlinik w Niemczech. - Po tej diagnostyce mamy  już pewność, że  Oliwka musi mieć operację, po to, aby żyła bez napadów epilepsji, mogła odstawić leki, bezpiecznie spędzać czas z rówieśnikami w szkole i poza nią. Również w miarę swoich możliwości wyrównywać problemy poznawcze wynikające z powodu choroby - mówią rodzice dziecka. 

Operacja polegałaby na wycięciu  części kory mózgowej oraz uszkodzonego  narządu hippocampusscleroze po lewej stronie skroni. Jest tam umiejscowione ognisko padaczki. Taka operacja możliwa jest w Klinice w Vogtareuth w Niemczech. Cena  operacji to około 40 tys. euro, czyli około 180 tys. zł. Niestety koszty zabiegu przekraczają zdecydowanie możliwości państwa Kretów, dlatego 1,5 proc. podatku, jak i dobrowolne wpłaty na subkonto Oliwki są dla nich bardzo ważne i cenne.

Możesz przekazać procent podatku na Oliwkę Kret

W formularzu PIT wpisz numer:

  • KRS 0000037904
  • W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
  • 39214 Kret Oliwia
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki, jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp. Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.Dokonaj wpłaty na subkonto podopiecznego w fundacji. Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:

Odbiorca:

  • Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" Alior Bank S.A., nr rachunku: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:

39214 Kret Oliwia darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy