Reklama

Nowe wielkanocne ozdoby świąteczne zdobią kolbuszowski rynek [ZDJĘCIA WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

GALERIA Przed nami święta Wielkanoce. Na rynku w Kolbuszowej stanęła duża kolorowa pisanka. Pojawiła się też nowa maskota miasta nad Nilem.

Nowe ozdoby pojawiły się na kolbuszowskim rynku przy ul. Palcu Wolności. Dużych rozmiarów pisanka zdobi płytę deptaka w pobliżu studni. Jest też zielony krokodyl. 

Tradycją stało się już, że Kolbuszową rozświetlają tysiące kolorowych światełek, a bożonarodzeniowe iluminacje zdobią ulice miasta. Dekoracje nawiązujące do świąt wielkanocnych to nowość w mieście nad Nilem. 

- Nie ustajemy w wysiłkach, by zaskakiwać mieszkańców

- mówi w rozmowie z Korso burmistrz Jan Zuba. Z Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej, dowiadujemy się, że krokodyl będzie podświetlony i zostanie z mieszkańcami na dłużej. 

Nowe ozdoby cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Mieszkańcy gminy Kolbuszowa chętnie robią sobie przy nich zdjęcia. 

Wiosna w Kolbuszowej

W mieście pojawia się coraz więcej nowych nasadzeń. Wybrano wykonawcę, który zajmie się utrzymaniem zieleni w Kolbuszowej. Firma Bogusław Roguz z Połańca wykona nasadzenia kwiatów oraz przeprowadzi zabiegi pielęgnacyjne roślin na terenie miasta, w Parku Niepodległości, bulwarach i rondach.

Pierwsze kwiaty zostaną posadzone początkiem kwietnia. Wiosenne nasadzenia to głównie kolorowe bratki. Rośliny ozdobią kolbuszowski rynek, rondo Lubomirskich, a także rabaty na ul. Jana Pawła II oraz przy urzędzie miejskim i starostwie powiatowym. W amplach na ul. Mickiewicza zawisną pelargonię. Na przełomie maja i czerwca w przestrzeni miejskiej pojawią się begonie, szałwie, surfinie i aksamitki. Firma zadba również o drzewa, kwiaty i krzewy wielosezonowe. 

- Ponadto przeprowadzona zostanie kompleksowa pielęgnacja roślin znajdujących się na terenie Parku Niepodległości przy ulicy Astrowej m.in. drzew, bylin, traw ozdobnych, trawnika i łąki kwietnej. Kolejna lokalizacja do utrzymania zieleni reprezentacyjnej to bulwary. Prace obejmą uzupełnienie nasadzeń ozdobnymi roślinami oraz pielęgnację rabat

- dodają urzędnicy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy