Reklama

Moc atrakcji czyli ferie z uśmiechem organizowane przez Miejskim Dom Kultury w Kolbuszowej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

GALERIA Ponad 90. dzieciaków z Kolbuszowej i okolic bawiło się wspólnie na feriach z uśmiechem zorganizowanych przez miejskim dom kultury.

Zimową przerwę w nauce uczniowie z powiatu kolbuszowskiego rozpoczęli jako pierwsi w Polsce. Ferie trwały równe dwa tygodnie od 16 do 29 stycznia.

- Organizowane od lat przez Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej zajęcia feryjne i wakacyjne cieszą się od lat olbrzymim zainteresowaniem. Podobnie jak w latach ubiegłych aktywni oddani dzieciom instruktorzy, postawili na oderwanie ich od wirtualnej rzeczywistości

- mówią organizatorzy. 

 

Zaczęto od interesujących zajęć integracyjnych, manualnych i ruchowych w placówkach w Kolbuszowej i Górnej, Domatkowie i Świerczowie. Celem było dwugodzinne szaleństwo, łyżwowe na sztucznym  lodowisku w Dębicy. W domu kultury i świetlicach w iście karnawałowym nastroju odbył się taneczny feryjny czwartek. W pierwszy piątek ferii wszyscy pojechali  do Rzeszowa do kina 3D na topowy na całym świecie film ,,Kot w butach: Ostatnie życzenie”. Zabrakło trochę czasu na zimowe atrakcje Millenium Hall,  lodowisko etc. Tym sposobem, uśmiechnięci od ucha do ucha miłośnicy dobrego filmu i zabawy zakończyli pierwszy tydzień wypoczynku, zimowej przerwy od ciężkiej wyczerpującej szkolnej nauki.

Jak minął kolejny tydzień przerwy? Oprócz interesujących zajęć gier planszowych w placówkach (w tym jednej olbrzymiej udostępnionej przez sklep ,,Krokodylek” z Kolbuszowej). Uczniowie z okolicznych szkół udali się wycieczką do największego w Polsce Krytego Parku Rozrywki ,,Mandoria” w Rzgowie pod Łodzią. Po pierwszym rozrywkowym dniu, drugi dzień poświęcony był zwiedzaniu atrakcji wyjątkowej metropolii jaką jest Łódź.

- Niestety tylko, niektórych ze względu na ograniczenie czasowe. Feryjny wyjazd odbywał się w dwóch grupach, zakwaterowanie miało miejsce w bezpiecznym, szkolnym schronisku młodzieżowym z bardzo sympatyczną obsługą. Młodzież i dzieci zaliczyły grę miejską poznając Łódź,  Zwiedzili słynną ulicę Piotrkowską zobaczyli realizację filmu i  mnóstwo innych atrakcji - wyliczają opiekunowie.

W finale uderzyli do Centrum Nauki i Techniki EC1 (nieustępującego w niczym warszawskiemu Kopernikowi). Przyszli naukowcy opuszczali centrum z niechęcią, by po smacznym obiedzie wrócić do Kolbuszowej. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy