Reklama

Miesiąc do zakończenia prac na boisku sportowym w Dzikowcu. Zobacz, jak aktualnie wygląda stadion [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

GALERIA Zbliża się długo wyczekiwane zakończenie prac modernizacyjnych na stadionie w Dzikowcu. Co jeszcze zostało do wykonania?

Gmina Dzikowiec wydała sporą kwotę na odnowę stadionu i zabudowań wokół obiektu przy ul. Sportowej w Dzikowcu. Robotnicy na płytę boiska weszli początkiem kwietnia. Przed nami listopad, zbliża się zatem długo wyczekiwany finał remontu. Co jeszcze przed robotnikami?

Ostatnia prosta

Przedstawiciel dzikowieckiego urzędu, który zajmuje się inwestycjami na terenie gminy, 20 października poinformował naszą redakcję pisemnie o postępach prac na terenie obiektu. 

- Aktualnie trwają prace wykończeniowe związane z wszystkimi częściami inwestycji - czytamy w odpowiedzi. Jakie dokładnie?

Wykonywany jest parking z nawierzchni asfaltowej oraz kruszywa łamanego, układana jest kostka oraz powstaje ogrodzenie boiska, jak i całego kompleksu sportowego. Trwa wykończenie pomieszczeń klubowych, a także powstaje nawierzchnia polimerowa na trybunie zadaszonej i trybunach odkrytych. Prawie gotowa jest murawa, instalowany jest także system nawadniania boiska sportowego.

Boisko za miliony

Przetarg na modernizację infrastruktury sportowej w Dzikowcu wygrała firma "Guźda" Zbigniew Guźda z Kosów, która wyceniła swoją pracę na 3 mln 584 tys. złotych. To o ponad 430 tysięcy złotych więcej, niż planowała początkowo przeznaczyć na tę inwestycję gmina.

Lwia część z tych pieniędzy pochodzi z rządowego dofinansowania Polski Ład. Wyniosło ono ponad 2 mln 800 tys. złotych. Reszta pieniędzy to wkład własny dzikowieckiej gminy. Firma ma 200 dni na wykonanie zadania, licząc od dnia podpisania umowy. Prace powinny zakończyć się więc jeszcze w tym roku. 

Radości z modernizacji stadionu nie krył Krzysztof Serafin, prezes miejscowego klubu i zarazem sołtys. - Cieszymy się, bo widać, że jednak lata mocno wpłynęły na budynek i sam obiekt - mówił w rozmowie z nami przed rozpoczęciem inwestycji. Jak twierdził, teraz warunki dla zawodników znacznie się poprawią.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy