Reklama

Reklama

Gmina Kolbuszowa. Ruszyła budowa. Inauguracja budowy obwodnicy Kolbuszowej i Weryni [GALERIA]

Opublikowano: wt, 14 sie 2018 20:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

GALERIA Uroczysta inauguracja budowy obwodnicy Kolbuszowej i Weryni odbyła się w czwartek, 9 sierpnia.

Reklama

 

Zaproszeni goście symbolicznie wbili łopaty w okolicach mającego powstać nad linią kolejową wiaduktu, inaugurując tym samym budowę obwodnicy. Wśród gości byli między innymi poseł Zbigniew Chmielowiec i wojewoda Ewa Leniart.

Ponad sześciokilometrowa obwodnica będzie kontynuacją drogi wojewódzkiej nr 875.  Jej powstanie skróci czas przejazdu samochodów oraz umożliwi płynność ruchu drogowego. W efekcie zwiększy się bezpieczeństwo oraz zmniejszą się uciążliwości związane z hałasem i spalinami.

 

 

Rondo i wiadukt

 Inwestycja będzie realizowana w jednym czasie praktycznie na całej długości. Miejsce budowy znajduje się w szczerym polu, czyli ewentualne kurzenie i hałas nie powinny być problemem dla mieszkańców. Mimo tego wykonawca zaznaczył, że kierowcy muszą się liczyć z pewnymi utrudnieniami. Otóż firma wykonująca musi dojechać sprzętem na budowę. Z tego powodu mogą więc wystąpić utrudnienia w ruchu w rejonie ronda na ulicy Tarnobrzeskiej lub  na ulicy Leśnej w Kolbuszowej Dolnej, gdzie powstanie rondo.

 

Liczący 6,17 kilometra długości odcinek drogi będzie miał postać trasy o szerokości 7 metrów (2 pasy).  Ponadto do wykonania jest między innymi  wiadukt nad torami, most nad rzeką oraz kilka przepustów.  Powstanie jedno rondo i dwa skrzyżowania.

W okolicach skrzyżowań pojawią się chodniki, droga zostanie też oświetlona. Jeżeli chodzi o sam wiadukt, ma on zostać wykonany tak, aby zmieścił się pod nim drugi tor kolejowy, w razie gdyby w przyszłości miało dojść do rozbudowy. Jego budowa może się wiązać z czasowymi utrudnieniami.

Może się okazać, że robotnicy będą musieli pracować w godzinach nocnych, aby utrudnień w ruchu pociągów było jak najmniej.

Z poślizgiem

Budowa obwodnicy miała ruszyć dużo wcześniej, ale projekt napotkał na niespodziewane trudności, które odsuwały wykonanie w czasie.

Jak w kwietniu informowała na naszych łamach rzeczniczka Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, procedura uzyskania zezwolenia na realizację małej obwodnicy wydłużyła się.

 

Powodem była interwencja mieszkańca naszego powiatu, który złożył odwołania od decyzji środowiskowej i pozwolenia wodno - prawnego.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.