Reklama

100-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Mazurach. Tak świętowano jubileusz powstania jednostki [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

GALERIA Strażacy z OSP w Mazurach (gmina Raniżów) świętowali okrągły jubileusz. W niedzielę (31 lipca) miały miejsce uroczystości z okazji setniej rocznicy powstania jednostki. - Patrząc na Dziecięcą Drużynę Pożarniczą, wiem, że jednostka OSP Mazury ma godnych następców i o kolejne 100 lat nie musi się martwić - mówił nadbryg. Andrzej Babiec, komendant wojewódzki PSP.

Strażackie uroczystości rozpoczęły się zbiórką pocztów sztandarowych i mszą świętą w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mazurach. Następnie strażacy przemaszerowali pod remizę OSP, gdzie rozpoczęła się oficjalna część jubileuszu powstania tamtejszej jednostki. Zobaczcie galerię zdjęć z tego wydarzenia.

W trakcie uroczystości podniesiono flagę państwową oraz wręczono medale i odznaczenia. Najstarszy strażak ochotnik z Mazurów dokonał odsłonięcia kamienia jubileuszowego. Na sam koniec głos zabrali zaproszeni goście i władze.

Andrzej Babiec, Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP, w swoim przemówieniu podkreślał, że działalność OSP to służba pełna poświęceń i bycie w ciągłej gotowości.

- To bardzo ważny dzień. Dzień, w którym możemy wymienić, podziękować, wspominać tych, którzy zakładali, tworzyli i tych, którzy rozwijają tę jednostkę. Chciałem bardzo serdecznie podziękować druhom za ich działalność, pełną poświęcenia służbę i za to, że są zawsze w gotowości do tego, by nieść pomoc drugiemu człowiekowi - powiedział komendant i podsumował:

- Patrząc na młodych, na tę Dziecięcą Drużynę Pożarniczą, którą miałem przyjemność oglądać i podziwiać podczas powiatowych obchodów Dnia Strażaka w Kolbuszowej, wiem, że jednostka OSP Mazury ma godnych następców i o kolejne 100 lat nie musi się martwić, bo na pewno ci młodzi adepci pożarnictwa zasilą szeregi tej jednostki

Głos zabrał również Zbigniew Chmielowiec, poseł na Sejm RP i jednocześnie przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Strażaków. Parlamentarzysta docenił ochotników za służbę na rzecz społeczeństwa.

- 100 lat to kawał czasu. Kolejne pokolenia mieszkańców Mazurów prowadziły Ochotniczą Straż Pożarną i dzisiaj możemy tę uroczystość wspólnie wszyscy świętować, dziękując wam za dotychczasową waszą pracę społeczną. Wyjeżdżacie ze swoich domów, zostawiacie rodziny, dzieci, narzeczone, dziewczyny, niesiecie pomoc drugiemu człowiekowi. Chciałem wam za to serdecznie podziękować

Jutro natomiast opublikujemy zdjęcia i listę nazwisk strażaków, którzy otrzymali tego dnia medale i odznaczenia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy