Reklama

Szkoła w Ostrowach Tuszowskich będzie miała swojego patrona

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: UG Cmolas/Wikipedia

Szkoła w Ostrowach Tuszowskich będzie miała swojego patrona - Zdjęcie główne

Szkoła w Ostrowach Tuszowskich będzie miała swojego patrona. | foto UG Cmolas/Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

EDUKACJA Szkoła Podstawowa w Ostrowach Tuszowskich będzie miała swojego patrona. Społeczność szkolna wybrała go spośród trzech propozycji.

W czwartek (27 października), radni z gminy Cmolas zagłosują w sprawie nadania imienia szkole w Ostrowach Tuszowskich. 

Kandydatów na patrona placówki było trzech: Jan Paweł II, Wojciech Lis oraz Józef Piłsudski. Wybory, w których wzięła udział uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły odbyły się jeszcze w czerwcu. Wzięło w nich udział prawie 100 osób. 

Decyzją większości głosów patronem szkoły w Ostrowach Tuszowskich został Marszałek Józef Piłsudski. 

Związku postaci marszałka ze szkołą w Ostrowach Tuszowskich są udokumentowane. W swojej publikacji lokalny historyk Marian Piórek wskazuje, że w latach trzydziestych XX wieku szkoła powszechna nosiła imię Józefa Piłsudskiego. 

Ostrowy Tuszowskie przekazały 15 tys. zł z funduszu sołeckiego na organizację uroczystości nadania imienia szkole i wykonanie tablicy oraz sztandaru. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy