Reklama

Sukces uczniów z Hadykówki na skalę krajową

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

EDUKACJA Uczniowie z Hadykówki odnieśli duże sukcesy i mogą pochwalić się wysokimi osiągnięciami w skali kraju.

W grudniu uczniowie klasy II i III  wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie "Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej" stworzonym dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Każdy z testów składał się z 21 pytań jednokrotnego wyboru. Skala trudności pytań konkursowych pozwalała każdemu chętnemu uczniowi spróbowania swoich sił.

- Otrzymaliśmy radosną wiadomość, że wśród laureatów znaleźli się także uczniowie naszej szkoły. Trzy tygodnie później od organizatora otrzymaliśmy dyplomy i certyfikat placówki rozwijającej talenty

- poinformowała Monika Kosiorowska-Puk, nauczyciel szkoły podstawowej w Hadykówce. 

Tytuł i dyplom laureata z klasy II otrzymali Amelia Kawalec (23. miejsce w kraju) i Kinga Mokrzycka (24. miejsce w kraju), z klasy III: Arkadiusz Olesiak (11. miejsce w kraju), Anna Gaweł (15. miejsce w kraju) Filip Lubach (15. miejsce w kraju), Nikodem Mokrzycki (17. miejsce w kraju). Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznania, a ich pozycja na tle kraju plasowała się na równie wysokich miejscach, od 30 do 47. 

Uczniowie klas  IV- VIII brali z kolei udział w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z języka angielskiego "Olimpia Sesja Zimowa". - Klaudia Skiba, nauczyciel języka angielskiego, ceni tego typu przedsięwzięcia, ponieważ jak mówi "konkursy i olimpiady językowe zachęcają i motywują  do nauki, poszerzają wiedzę oraz wpływają na uświadomienie sobie własnych możliwości" - podkreśla Monika Kosiorowska-Puk.

 Olimpiada została przeprowadzona 12 stycznia. Do udziału zgłosiło się aż 16 kandydatów. W tym konkursie uczniowie również zdobyli wysokie noty na tle kraju, a wśród nich wyłoniono osobę z najlepszym wynikiem w szkole. Jest nią Bartosz Ziółkowski, który otrzymał nagrodę specjalną.

- Pragniemy złożyć gratulacje wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursach, wykazując zaangażowanie w naukę i ambicję

- dodają pedagodzy ze szkoły w Hadykówce. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy