reklama

Uczennice z ZST w Kolbuszowej w Austrii. Jak spędziły tam miesiąc?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: ZST Kolbuszowa

Uczennice z ZST w Kolbuszowej w Austrii. Jak spędziły tam miesiąc? - Zdjęcie główne

,,Z Eko – Europą do sukcesu zawodowego” | foto ZST Kolbuszowa

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

EDUKACJA Uczennice Zespołu Szkół Technicznych z Kolbuszowej, w ramach realizacji projektu Z Eko – Europą do sukcesu zawodowego, przez cztery tygodnie przebywały na praktykach zawodowych w Austrii. Jak minął im tam czas?
reklama

Ich przygoda z Austrią rozpoczęła się 18 stycznia. - Wyjeżdżając do Austrii, musiałyśmy podporządkować się wymogom sanitarnym, jakie obowiązują w tym kraju. Podróż odbywałyśmy busem, podziwiając w drodze urokliwe i zabytkowe miasta: Bratysławę, Wiedeń, Linz, Graz czy Salzburg. Mijałyśmy też miejsca znane ze skoków narciarskich, jak np. Innsbruck czy Bischofshofen – wspominają uczestniczki wyjazdu.

Malownicze tereny Austrii

Pensjonat Imbachhorn, w którym dziewięć uczennic z technikum hotelarskiego odbywała swoje praktyki, znajdował się w miejscowości Fusch, leżącej u podnóża góry Grossglockner w stanie Salzburg w Austrii. Wokół niego roztaczały się malownicze, dostojne Alpy. W pierwszym dniu praktyki uczennice zostały przeszkolone z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zapoznały się z instrukcją pracy na poszczególnych stanowiskach.

- Potem obejrzałyśmy cały pensjonat, rozmieszczenie jednostek mieszkalnych i pomieszczeń sanitarnych. Poznałyśmy urządzenia przemysłowo-gastronomiczne i hotelowe w obiekcie wraz z ich obsługą. Dowiedziałyśmy się także o systemie pracy na zmiany i stanowiskach oraz o zakresie obowiązków – wymieniają uczestniczki wyjazdu.

Fot. ZST Kolbuszowa

Dzięki programowi Erasmus

W czasie praktyki doskonaliły umiejętność przygotowania śniadań, wystawiania śniadań na pulpit, obsługi gości, obsługi myjni, sprzątania sali po śniadaniu czy kolacji. Oprócz tego szlifowały umiejętność przygotowania pokoju na przyjazd gości, przeglądu pokojów zamieszkałych przez gości, pracy w kuchni przy zmywaniu i osuszaniu naczyń.

- Z naszej praktyki codziennie sporządzałyśmy dokładny opis  tego, co robimy w dzienniczku praktyk. Przy ocenie praktyk będą brane pod uwagę nasze kompetencje społeczne, umiejętność zapanowania nad własnym stresem i słabością, chęć i umiejętność współpracy między sobą, wzajemna pomoc, wzajemny szacunek do siebie, a także punktualność, obowiązkowość, tempo pracy i dokładność, jak również umiejętność posługiwania się językiem branżowym – tłumaczą uczennice.

Ponadto uczennice podczas pobytu miały możliwość szlifowania języka niemieckiego, w tym języka branżowego na dodatkowych warsztatach.

- Oprócz codziennej pracy zwiedzałyśmy ciekawe miejsca w Alpach, które należą do jednych z najbardziej znanych gór nie tylko w Europie, ale i na świecie. Wiele osób marzy, by chociaż raz w życiu wybrać się na wycieczkę w Alpy, nam dzięki programowi Erasmus+ udało się zobaczyć fascynujące krajobrazy, zapierające dech w piersiach. Po raz pierwszy widziałyśmy strzeliste formacje skalne stworzone przez naturę, które harmonijnie zlewały się z krajobrazem i bardzo urokliwe otaczały całą miejscowość Fusch – wspominają uczestniczki wyjazdu.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama