Reklama

Najlepsi na Podkarpaciu! Najwyższe podium dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Siedlance [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

EDUKACJA Odświętnie ubrani uczniowie z biało-czerwonym kotylionem na piersi z dumą zaśpiewali patriotyczne pieśni. Swoim wykonaniem wychowankowie Szkoły Podstawowej w Siedlance urzekli jury i zgarnęli wygraną.

„Do Hymnu” to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez narodowe centrum kultury. Zadanie konkursowe polega na wspólnym, jednogłosowym wykonaniu hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły.

- W tegorocznej V edycji- spośród 355 szkół podstawowych, które przysłały swoje zgłoszenia, do konkursu zakwalifikowało 300 pierwszych placówek. Wśród nich znalazła się nasza szkoła z Siedlanki

- informują organizatorzy. 

 

- Ważne dla naszych uczniów było uczestnictwo pozwalające nie tylko na realizację edukacji patriotycznej,  ale również budowanie wspólnoty, dbałość o narodowe dziedzictwo i rozbudzanie zainteresowania historią naszej Ojczyzny

- mówią przedstawiciele szkoły w Siedlance. W czwartek (24 listopada) uczniowie z gminy Niwiska pod kierunkiem Sylwii Rauch, odśpiewali hymn narodowy oraz pieśni: „Boże coś Polskę” i „Rotę”. Przewodniczącym komisji jurorskiej był prof. Grzegorz Oliwa. - Nasza placówka była jedną z 251 szkół podstawowych, które wzięły udział w przesłuchiwaniach konkursowych - nadmieniają pedagodzy. 

Włożony trud i wysiłek przyniósł sukces szkole w Siedlance w postaci zajęcia I miejsca w województwie podkarpackim oraz nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. złotych. Uroczysta gala wręczania nagród odbędzie się w środę (7 grudnia) w Kinie Kultura w Warszawie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy