Reklama

Kolejny sukces logistyków z Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: ZST Kolbuszowa

Kolejny sukces logistyków z Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej - Zdjęcie główne

Wychowankowie ZST w Kolbuszowej awansowali do finałów wszystkich najważniejszych olimpiad i konkursów w kraju. | foto ZST Kolbuszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

EDUKACJA Sukcesy uczniów technikum logistycznego stają się już coroczną tradycją. Podobnie jak w poprzednich latach, tak i w 2022 roku, młodzi logistycy z Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej awansowali do finałów wszystkich najważniejszych olimpiad i konkursów w kraju.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna to najważniejsze i zarazem najbardziej wymagające wydarzenie w całym kalendarzu olimpiad logistycznych w Polsce. W minionym roku do drugiego etapu zakwalifikowało się aż troje uczniów ZST w Kolbuszowej, a do wielkiego finału awansowała jedna z nich - Justyna Chruściel, uczennica 4 klasy technikum logistycznego.

- Jest to ogromny sukces, tym bardziej że do ostatniego etapu zakwalifikowało się jedynie 57 uczniów z całej Polski. Finał odbędzie się 10 marca w Poznaniu

- mówi Konrad Zieliński, nauczyciel w ZST w Kolbuszowej. 

Justyna Chruściel, wspólnie z Oliwią Gacek, będą także reprezentować ZST w Kolbuszowej podczas 7. edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Uniwersytet Gdański. Uczennice awansowały do drugiego etapu konkursu, który zaplanowano na marzec. 

 Na tym nie koniec. Liga Młodych Logistyków to kolejne wydarzenie, w którym każdego roku biorą udział logistycy z Kolbuszowej.

- Liga organizowana jest przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, a uczestnikami są trzyosobowe zespoły uczniów z całej Polski. Do finału awansuje jedynie 10 najlepszych drużyn

- mówi Konrad Zieliński i dodaje, że po raz kolejny tego wyczynu dokonał zespół z technikum logistycznego.

- Do wielkiego finału, który odbędzie się 28 marca w Katowicach, awansowały uczennice 4 klasy: Justyna Chruściel, Martyna Chruściel i Oliwia Gacek

- wylicza pedagog. 

Zespół Szkół Technicznych w Kolbuszowej jako jedna z nielicznych szkół w Polsce dysponuje najnowszą edukacyjną wersję informatycznego systemu obsługi magazynu WMS ESPIRO. System pozwala na prowadzenie warsztatowych zajęć edukacyjnych, które ilustrują przebiegi założonych procesów magazynowych, zgodnie z opracowanym scenariuszem działań. 


Fot. ZST Kolbuszowa

Efekty nauki w kolbuszowskiej placówce widać, patrząc na wysoką zdawalność egzaminów zawodowych, która jak podkreślają nauczyciele, utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie od samego początku funkcjonowania zawodu technik logistyk w Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej. 

- Wskaźnik zdawalności każdego roku oscyluje w okolicach 90 proc, przy średniej krajowej i wojewódzkiej wynoszącej ok.70 proc.

- mówi nauczyciel Konrad Zieliński i dodaje:

- Absolwenci tego kierunku mogą być pewni, że nabyta przez nich wiedza teoretyczna oraz praktyczne umiejętności zaowocują w ich przyszłej pracy zawodowej, a jej znalezienie po ukończeniu tak uniwersalnego i nowoczesnego kierunku będzie o wiele łatwiejsze.

Sukcesy uczniów ZST Kolbuszowa w poprzednich latach:

  • 1. miejsce Doroty Tęcza w V edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Logistycznej
  • 1. miejsce Gabrieli Depa w VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Logistycznej
  • 2. miejsce dla Katarzyny Rembisz w ogólnopolskim konkursie "Normalizacja i ja"
  • 2. miejsce zespołu: Sylwia Chmielowska, Paulina Serafin i Agata Serafin w ogólnopolskim konkursie "Liga Młodych Logistyków"
  • 2. miejsce zespołu w składzie: Emilia Brózda, Karolina Dul, Jakub Kosiorowski i Karolina Polek w ogólnopolskim konkursie "Logistyczne Podchody"
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy