Reklama

Hania Starzec z kolbuszowskiej dwójki laureatką prestiżowego konkursu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: SP 2 Kolbuszowa

Hania Starzec z kolbuszowskiej dwójki laureatką prestiżowego konkursu - Zdjęcie główne

Hania rozpoczęła swoją przygodę z Olimpiadą Języka Angielskiego Juniorów w zeszłym roku. | foto SP 2 Kolbuszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

EDUKACJA Hanna Starzec, uczennica klasy 8d Szkoły Podstawowej nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej,  zdobyła tytuł Laureata Olimpiady Języka Angielskiego Juniorów. - Wielkie wyzwanie, a także niezwykła przygoda - tak Hania opisuje konkurs w którym brała udział zdobywając prestiżowy dyplom laureata i prezentując się tysiącom młodych ludzi.

To niezwykłe osiągnięcie, nie tylko ze względu na dużą liczbę etapów, przez jakie musiała przejść Hania Starzec, ale również ze względu na to, że jednym z wielu wymagających konkursów były rozmowy z native speakerami.

Hania rozpoczęła swoją przygodę z Olimpiadą Języka Angielskiego Juniorów w zeszłym roku, kiedy jej starsza koleżanka Gabrysia Gliniany wygrała OJAJ. To z pewnością było ogromne doświadczenie, które pomogło w tegorocznej walce o wymarzony tytuł laureata prestiżowego poznańskiego konkursu.

Wielki sukces

W listopadzie sześcioro uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej wypełniło test. Wszyscy przeszli do kolejnego etapu, aby zmierzyć się z testem on-line. Nadszedł czas na drugi etap. Rozpoczął się on od kolejnego testu on-line, który sprawdzał znajomość gramatyki i słownictwa.

Hania jako jedyna z tego niewielkiego grona kolegów przekroczyła próg 75% punktów i zakwalifikowała się do kolejnego etapu, który polegał na nagraniu filmu. Jej zadaniem było przygotowanie 5-minutowej wypowiedzi ustnej, w której podzieliła się swoim zdaniem i przemyśleniami na poniższy temat. Buddyjski Dalajlama Tenzin Gjaco powiedział: „Nie myl mojego milczenia z ignorancją, spokoju z akceptacją czy życzliwości z uległością. Współczucie i tolerancja nie są bowiem oznaką słabości, lecz siły”.

- Hania skupiała się na słownictwie, jego zasobie i adekwatności do prezentowanego tematu, fonetyce, poprawnym akcentowaniu, właściwej wymowie i odpowiedniej intonacji. Pracy miała naprawdę dużo, musiała spełnić sporo warunków, ale najważniejsze, że się udało! Hania zrobiła wielkie wrażenie na jury i za film została nagrodzona maksymalną liczbą punktów. Nasza uczennica przeszła do kolejnego etapu - testu gramatyczno-leksykalnego, po którym nastąpił egzamin ustny

- mówią pedagodzy z kolbuszowskiej dwójki. W marcu przeprowadzona została rozmowa za pomocą komunikatora wideo na trzy wylosowane tematy (po jednym z każdej kategorii - USA, Wielka Brytania, świat).

Dużo pracy

Po udanym przejściu trzeciego etapu Hania była gotowa na finał Olimpiady Języka Angielskiego Juniorów, który odbył się na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W finale Hania musiała zmierzyć się z trzema innymi uczestnikami, którzy również osiągnęli wysokie wyniki w poprzednich etapach. Konkurencja była bardzo silna, ale Hania dała z siebie wszystko i przekonała jury swoją doskonałą znajomością języka angielskiego oraz umiejętnością logicznego i klarownego przekazu swoich myśli.

Wszyscy nauczyciele, którzy uczyli Hani języka angielskiego byli dumni z jej osiągnięć. Wiedzieli, ile pracy i poświęcenia musiała włożyć, aby zdobyć tak wysokie miejsce w prestiżowym konkursie. Hania była wzorem dla innych uczniów, którzy zainspirowani jej przykładem również zaczęli systematycznie uczyć się języka angielskiego.

Dzięki swojemu osiągnięciu Hania, ze szkoły podstawowej nr 2, zyskała wiele nagród i wyróżnień, ale najważniejszą dla niej była świadomość, że udało jej się osiągnąć coś, o czym marzyła i co wymagało ogromnego wysiłku i poświęcenia. Olimpiada Języka Angielskiego Juniorów była dla niej nie tylko konkurs, ale również okazją do rozwoju i poznawania nowych ludzi, którzy podobnie jak ona kochają język angielski i chcą doskonalić swoje umiejętności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy