Reklama

Emilia Pacyna, Eliza Suchcicka, Piotr Gliniany i Janek Ozimek z kolbuszowskiego LO już z indeksami na studia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: LO Kolbuszowa

Emilia Pacyna, Eliza Suchcicka, Piotr Gliniany i Janek Ozimek z kolbuszowskiego LO już z indeksami na studia - Zdjęcie główne

Emilia Pacyna (z lewej), Eliza Suchcicka (z prawej) i Piotrek Gliniany na korytarzu kolbuszowskiego liceum w miejscu poświęconym patronowi Jankowi Bytnarowi. | foto LO Kolbuszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

EDUKACJA Czwórka uczniów kolbuszowskiego liceum ma już indeks na studia uniwersyteckie. - Zdając maturą, nie muszą martwić się o rekrutację na studia. Do października będą mieć najprzyjemniejsze i najdłuższe w swoim życiu wakacje - mówi Alina Ziętek-Salwik, nauczyciel w Liceum Ogólnokształcącym im. Janka Bytnara w Kolbuszowej.

Emilia Pacyna, Eliza Suchcicka i Piotr Gliniany zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagielloński, zdobywając tym samym indeks na tę najstarszą w Polsce krakowską uczelnię.

Zwieńczenie konkursu przesunięte było w tym roku na  kwiecień, aby uniknąć ograniczeń wynikających z pandemii.

- Troje uczniów, którym udało się zakwalifikować do centralnego etapu, stanęło przed trudną decyzją. Ryzykować przerwaniem przygotowań do matury, aby uczyć się do konkursu, czy zrezygnować z konkursu, gdyż zmagania finałowe miały miejsce kilkanaście dni przed egzaminem maturalnym. Zdecydowali się i udało się! - nie kryje radości pedagog z kolbuszowskiego LO.

Z kolei Janek Ozimek, również uczeń kolbuszowskiego liceum, jesienią pisał obszerną pracę, na podstawie której dostał się do etapu okręgowego ósmej edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach, który miał miejsce w grudniu na Uniwersytecie Rzeszowskim. 

- Nasz uczeń zdobył pierwsze miejsce i tym samym zakwalifikował się do etapu centralnego. W marcu na Uniwersytecie Warszawskim został finalistą, a nagrodą jest indeks na dziennikarstwo na jeden z polskich uniwersytetów. Ze względów proceduralnych wybór uczelni przez kandydatów jeszcze się nie zakończył, ale Janek mówi, że chce studiować w Lublinie - dodaje Alina Ziętek-Salwik.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy