Reklama

Święto kolbuszowskich krwiodawców. Zobacz zdjęcia z 2011 roku

Opublikowano: wt, 7 gru 2021 20:21
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

DEKADĘ TEMU Końcem listopada 2011 roku w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej honorowi dawcy krwi oraz sympatycy krwiodawca spotkali się, aby wspólnie świętować przypadające od 22 do 26 listopada Dni Honorowego Krwiodawstwa. Tradycyjnie w rocznym podsumowania działalności klubu, wzięli również udział uczniowie ze szkół średnich, którzy także oddają krew.

Kolbuszowska organizacja, która dekadę temu obchodziła 19-lecie istnienia, liczyła wówczas 90 członków, w tym 60 czynnie oddających krew. W sumie w 2011  roku kolbuszowscy krwiodawcy oddali ponad 75 litrów krwi. 

Szesnaście oddanych litrów krwi ma na swoim koncie pan wówczas Franciszek.

- Bardzo dobrze pamiętam dzień, kiedy pierwszy raz poszedłem oddać krew. Było to w Kolbuszowej, zaraz po komisji wojskowej, na która zgłosiłem się właśnie do Miejskiego Domu Kultury

- wyjaśniał wtedy 58-latetni mężczyzna. 

Z kolei 21-letnia wówczas Ewelina, jak mówiła wtedy, oddała krew dwa razy.

- Jak tylko skończyłam 18-lat, zdecydowałam, że będę krwiodawcą. Pierwszy raz krew oddałam w trakcie akcji zorganizowanej w szkole w Weryni. Okazało się jednak, że to nic nie boli. To, że jestem dawcą, nie wpływa jakoś negatywnie na moje zdrowie i samopoczucie. Mam natomiast świadomość, że moja krew może kiedyś uratować komuś życie

- dodała kobieta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.