Reklama

Miejska wigilia w Kolbuszowej. Zobacz zdjęcia z 2012 roku [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

DEKADĘ TEMU Miejska wigilia w Kolbuszowej po raz pierwszy zorganizowana została w 2012 roku i na stałe miała wpisać się w kalendarz wydarzeń w mieście na Nilem. Niestety coroczne spotkania wigilijne mieszkańców przerwał koronawirus. W tym roku grudniowe spotkanie znów się odbędzie.

-  Może uda nam się wspólnie usiąść i porozmawiać, podzielić opłatkiem. W innych miastach się to udaje, a nasza gmina jest otwarta

- tak w listopadzie 2012 roku, temat zorganizowania miejskiej wigilii rozpoczął Grzegorz Romaniuk, przewodniczący Zarządu Osiedla Mieszkaniowego nr 1 w Kolbuszowej.

- Pomysł mi się podoba, ale musi się w niego zaangażować wiele osób

– odparł wówczas Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. 

Od słów samorządowcy przeszli do czynów. Pierwsze spotkanie wigilijne w mieście nad Nilem zorganizowane zostało 23 grudnia 2012 roku. Na kolbuszowski rynku, obok zabytkowej studni, ustawione zostały stoły, przy których można było zjeść świąteczne potrawy (np. krokiety, barszcz czerwony z uszkami czy kapustę z grochem) przygotowane przez lokalnych restauratorów, instytucje i firmy. 

Wigilia została zorganizowana dla wszystkich mieszkańców. Wśród wielu osób byli również potrzebujący i samotni. Dla nich organizatorzy przygotowali drobne, świąteczne upominki. 

-  Ta wigilia to wielki sukces wszystkich kolbuszowian. W przygotowanie tej uroczystości włączyło się bardzo wiele osób. Pokazaliśmy, że potrafimy się zjednoczyć

- mówił już po pierwszej kolbuszowskiej wigilii Grzegorz Romaniuk, jej pomysłodawca. 

Tego dnia na kolbuszowskim rynku po raz pierwszy pojawiła się szopka, która od 2012 roku ustawiana jest w centrum miasta co roku w okresie świątecznym. 

Z roku na rok w miejskiej wigilii uczestniczyło coraz więcej osób. Nie tylko składano sobie życzenia i łamano się opłatkiem. Takie spotkania były okazją do wysłuchania koncertu kolęd czy oglądnięcia jasełek. Pojawiły się także stoiska z ozdobami świątecznymi, a stałym punktem grudniowego spotkania była wizyta kolbuszowskiego Mikołaja. 

Ostatnią miejską wigilię zorganizowano w Kolbuszowej 22 grudnia 2019 roku. Po dwuletniej przerwie spotkanie znów się odbędzie w niedzielę (18 grudnia) o godz. 13 na kolbuszowskim rynku. Szczegóły na plakacie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy