Reklama

Festiwal żywej muzyki w Kolbuszowej na zdjęciach sprzed dekady [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

DEKADĘ TEMU Przed nami kolejna edycja "Festiwalu żywej muzyki na strun dwanaście i trzy smyki” w Kolbuszowej. Impreza ta jest organizowana w mieście nad Nilem od 10 lat. Zobacz zdjęcia sprzed dekady.

Sukcesem kapeli z Trzcinicy zakończył się „Festiwal żywej muzyki na strun dwanaście i trzy smyki”, którego organizatorem był Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej. Impreza, współfinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odbyła się 19 maja 2013 roku.

Na scenie ustawionej obok budynku MDK w Kolbuszowej wystąpiły kapele ludowe w jak najbardziej tradycyjnych składach zgodnych z etnografią regionu, z którymi się identyfikują. Festiwal był jednocześnie konkursem, a jego uczestników oceniało jury składające się  m.in. z etnografów, etnomuzyków oraz muzykologów. 

Pięcioosobowa komisja konkursowa zdecydowała o przyznaniu nagrody głównej, czterech równorzędnych pierwszych miejsc, dwóch równorzędnych drugich miejsc, trzech równorzędnych trzecich miejsc oraz dwóch równorzędnych wyróżnień.

Ponadto jury zdecydowało, że podczas 47. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą wystąpi Kapela Ludowa „Niwa” z Niwisk. 

Wyniki konkursu w 2013 roku

  • Nagroda główna „Śmigły Smyk”- Kapela „Trzcinicoki” z Trzcinicy
  • 1. miejsce: Kapela „Kocirba”, Kapela „Biała Muzyka” z Trzciany, Kapela „Widelanie” z Widełki, Kapela „Butrynów” z Janowa Lubelskiego
  • 2. miejsce: Kapela Władysława Pogody z Kolbuszowej i Kapela Ludowa „Niwa” z Niwisk
  • 3. miejsce: Kapela Jana Marka z Kamionki, Kapela „Jaciska” z Nowej Wsi, Kapela Stacha z Dzwoli
  • Wyróżnienia: Kapela „Młodzi Widelanie” z Widełki oraz Kapela Flisacka z Ulanowa 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy