Reklama

Dekadę temu. Kolbuszowa Dolna z nowym budynkiem wielofunkcyjnym [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

DEKADĘ TEMU - Od trzydziestu lat czekaliśmy wraz z mieszkańcami na ten budynek. Marzyliśmy o takim miejscu spotkań – mówił Marian Skowroński, ówczesny sołtys Kolbuszowej Dolnej podczas otwarcia wielofunkcyjnego budynku. Uroczystość miała miejsce 5 marca 2011 roku. Modernizacja obiektu kosztowała 852 359,03 zł.

W uroczystości w Kolbuszowej Dolnej wzięło udział kilkadziesiąt osób, wśród których znaleźli się m.in. przedstawiciele władz samorządowych i parlamentarnych, strażacy z jednostki OSP w Kolbuszowej Dolnej oraz panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich.

 

 

Wszyscy wspólnie świętowani oddanie do użytku budynku wielofunkcyjnego, który powstawał przez dwa lata. Na jego modernizację gminie udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości 360 292 zł z Unii Europejskiej. Pozostała kwota na tę inwestycję (492 067,03 zł) pochodziła z budżetu gminy. 

Miejsce integracji 

Obiekt łączył w sobie funkcję budynku Ochotniczej Straży Pożarnej, ale także budynku, w którym mają swoje miejsce panie z KGW, Rada Sołecka, jak również Szkoła Specjalna.

- Życzę wszystkim mieszkańcom Kolbuszowej Dolnej, żeby ten budynek wielofunkcyjny sprzyjał rozwojowi tej miejscowość oraz integracji mieszkańców, bo taki był cel, aby to miejsce było miejscem spotkań mieszkańców przy okazji różnych uroczystości

– mówił 10 lat temu Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. 

Kolejne marzenia 

Ówczesny sołtys Marian Skowroński, nie ukrywał swojej radości związanej z tym, że po 30 latach oczekiwań obiekt ten udało się zmodernizować.

- Z pewnością miejsce to będzie sercem naszej miejscowości. Mam nadzieję, że budynek ten będzie służył nie tylko Szkole Specjalnej, KGW oraz strażakom, ale wszystkim mieszkańcom. Do tej pory nie mieliśmy miejsca np. na organizację zebrań wiejskich czy obchodów Dnia Seniora. Teraz ono jest i z pewnością będzie cały czas tętnić życiem. Mogę powiedzieć, że jedno z moich marzeń się spełniło

– dodał Marian Skowroński. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy