Reklama

Dekadę temu: 65 lat OSP Kolbuszowa Dolna [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 20 maj 2021 20:05
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

DEKADĘ TEMU Końcem maja 2011 roku jednostka OSP w Kolbuszowej Dolnej świętowała jubileusz istnienia.

Obchody rocznicy rozpoczęły się mszą świętą, którą odprawiono w kaplicy w Kolbuszowej Dolnej. Po nabożeństwie druhowie ochotnicy wraz z zaproszonymi gośćmi i mieszkańcami Kolbuszowej Dolnej przemaszerowali pod budynek remizy OSP, gdzie odsłonięto i poświęcono figurę św. Floriana oraz tablicę pamiątkową.


ZOBACZ TAKŻE: Dni Kolbuszowej 2011. Dużo zdjęć


W obchodach wziął udział m.in. Franciszek Kubik, najstarszy z druhów ochotników w Kolbuszowej Dolnej, który jak mówił, wstąpił do jednostki, ponieważ od młodości był związany z pracą społeczną. 


Tego dnia, wręczono odznaczenia:

Za długoletnie zaangażowanie w sprawy ochotniczych straży pożarnych, aktywną pracę na rzecz środowiska medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” odznaczeni zostali:

  • złotym: Janusz Karkut – OSP Kolbuszowa Dolna, Piotr Popiołek – OSP Kolbuszowa Dolna oraz Krzysztof Wilk – OSP Domatków,
  • srebrnym: Dariusz Paśko – OSP Kolbuszowa Dolna i Jerzy Rumak – OSP Widełka,
  • brązowym: Jacek Skowron – OSP Domatków i Jan Tylutki – OSP Domatków,

Odznakę „Strażak Wzorowy” otrzymali:

  • Robert Zemka – OSP Kolbuszowa Dolna
  • Przemysław Wilk – OSP Domatków

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy