Reklama

Zmarła Stanisława Barnaś, wieloletnia nauczycielka w szkole w Majdanie Królewskim

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zmarła Stanisława Barnaś, wieloletnia nauczycielka w szkole w Majdanie Królewskim - Zdjęcie główne

Zmarła Stanisława Barnaś, wieloletnia nauczycielka szkoły w Majdanie Królewskim

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

ZMARLI Szkoła Podstawowa w Majdanie Królewskim poinformowała o śmierci Stanisławy Barnaś. Była ona wieloletnią nauczycielką majdańskiej placówki.

Stanisława Barnaś była wieloletnią nauczycielką i wychowawczynią kilku pokoleń majdańskiej młodzieży. Od wielu lat przebywała już na zasłużonej emeryturze.

- Panią Stanisławę Barnaś pamiętamy jako świetnego nauczyciela geografii. Przez wiele lat opiekowała się też szkolnymi drużynami zuchów i harcerzy. Była lubianą i pracowitą nauczycielką oddaną pracy z dziećmi i młodzieżą

- wspomina zmarłą grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Majdanie Królewskim.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie odszedł także Czesław Nowak, który także był wieloletnim pedagogiem i nauczycielem w szkole w Majdanie Królewskim. Zmarł w środę, 18 stycznia w wieku 83 lat. Od wielu lat przebywał już na zasłużonej emeryturze.

Wszyscy nauczyciele i uczniowie, których uczył śp. Czesław Nowak, zapamiętają go, jako bardzo oddanego szkole nauczyciela matematyki.

- Wielu absolwentów szkół, w których pracował, do dzisiaj wspomina go, jako świetnego i wymagającego nauczyciela. Szkoła to była jego pasja. Jako wicedyrektor, a potem dyrektor każdy wolny czas spędzał w szkole, dbał o nią, znał każdy szkolny zakamarek

- wspominają go nauczyciele majdańskiej szkoły.

Jak czytamy na stronie internetowej SP Majdan Królewski, Czesław Nowak był także społecznikiem, pasjonatem lokalnej historii, udzielał się w pracy samorządu gminy.

Czesław Nowak był nauczycielem w latach 1956-1992, od 1992 do 1996  był wicedyrektorem, a później do 1999 r. dyrektorem Publicznej Szkoły Podstawowej w Majdanie Królewskim.

W latach 1984-1988 był radnym Gminnej Rady Narodowej w Majdanie Królewskim, od 1988 do 1990 r. był przewodniczącym Gminnej Rady Narodowej, od 1990 do 1994 r. roku był radnym Rady Gminy Majdan Królewski.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy