Reklama

Zmarł ksiądz Stanisław Skowron pochodzący z Weryni. Jego ciało spocznie na cmentarzu w Kolbuszowej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay.com

Zmarł ksiądz Stanisław Skowron pochodzący z Weryni. Jego ciało spocznie na cmentarzu w Kolbuszowej - Zdjęcie główne

Zmarł ksiądz Stanisław Skowron. | foto Pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

ZMARLI Diecezja tarnowska poinformowała o śmierci Stanisława Skowrona. Ksiądz zmarł w niedzielę (12 marca) w wieku 82 lat. Ciało kapłana spocznie na cmentarzu w Kolbuszowej.

Stanisław Skowron pełnił posługę przez 57 lat. Był emerytowanym proboszczem parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Drwini, a także rezydentem w parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Bochni. 

Ksiądz Stanisław Skowron urodził się 7 kwietnia 1941 roku w Weryni, jako syn  Bronisława i Józefy z domu Kardyś. Kapłan pochodził z kolbuszowskiej parafii. Stanisław Skowron w 1959 roku złożył egzamin dojrzałości w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej, po czym wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. 


- Po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 27 czerwca 1965 roku w Tarnowie


- czytamy na stronie internetowej tarnowskiej diecezji. 

Stanisław Skowron jako wikariusz pracował w parafiach:

  • Chorzelów (od 19 lipca 1965 roku),
  • Dębno (od 21 czerwca 1967 roku),
  • Szczurowa (od 9 lipca 1969 roku),
  • Otfinów (od 1 lipca 1975 roku),
  • Jodłowa parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika (od 25 sierpnia 1980 roku).
Stanisław Skowron 14 września 1985 roku został mianowany na urząd proboszcza parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Drwini, który pełnił do 30 czerwca 2007 roku. Od 19 sierpnia 2007 roku przebywał jako rezydent w parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Bochni.

W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał w roku 1994 diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale.

Msza święta pogrzebowa księdza Skowrona odbędzie się w kościele parafialnym Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Weryni w czwartek (16 marca), godz. 11. Po ceremonii ciało zmarłego księdza zostanie złożone na cmentarzu w Kolbuszowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy