Reklama

Zmarł Czesław Nowak, wieloletni nauczyciel i dyrektor Szkoły Podstawowej w Majdanie Królewskim

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Zmarł Czesław Nowak, wieloletni nauczyciel i dyrektor Szkoły Podstawowej w Majdanie Królewskim - Zdjęcie główne

Zmarł Czesław Nowak, wieloletni nauczyciel i dyrektor Szkoły Podstawowej w Majdanie Królewskim. | foto pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

ZMARLI Śp. Czesław Nowak był wieloletnich nauczycielem w różnych szkołach na terenie powiatu kolbuszowskiego. Pełnił także funkcję dyrektora szkoły w Majdanie Królewskim.

Czesław Nowak zmarł w środę, 18 stycznia w wieku 83 lat. Od wielu lat przebywał już na zasłużonej emeryturze.

Wszyscy nauczyciele i uczniowie, których uczył śp. Czesław Nowak, zapamiętają go, jako bardzo oddanego szkole nauczyciela matematyki. 

- Wielu absolwentów szkół, w których pracował, do dzisiaj wspomina go, jako świetnego i wymagającego nauczyciela. Szkoła to była jego pasja. Jako wicedyrektor, a potem dyrektor każdy wolny czas spędzał w szkole, dbał o nią, znał każdy szkolny zakamarek

- wspominają go nauczyciele majdańskiej szkoły.

Jak czytamy na stronie internetowej SP Majdan Królewski, Czesław Nowak był także społecznikiem, pasjonatem lokalnej historii, udzielał się w pracy samorządu gminy.

- Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Czesława Nowaka, byłego dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Majdanie Królewskim, wieloletniego nauczyciela, oddanego swej pracy pedagoga i cenionego wychowawcę wielu pokoleń uczniów. Żegnamy dobrego i wrażliwego człowieka, społecznika i samorządowca, który przez wiele lat służył wiedzą i uczciwą pracą gminie Majdan Królewski

- wspomina Jerzy Wilk, wójt gminy Majdan Królewski wraz z pracownikami. 

Czesław Nowak był nauczycielem w latach 1956-1992, od 1992 do 1996  był wicedyrektorem, a później do 1999 r. dyrektorem Publicznej Szkoły Podstawowej w Majdanie Królewskim.

W latach 1984-1988 był radnym Gminnej Rady Narodowej w Majdanie Królewskim, od 1988 do 1990 r. był przewodniczącym Gminnej Rady Narodowej, od 1990 do 1994 r. roku był radnym Rady Gminy Majdan Królewski.


Zdjęcie śp. Czesława Nowaka (fot. UG Majdan Królewski) 

Pogrzeb śp. Czesława Nowaka odbędzie się w piątek, 20 stycznia o godz. 15 w kościele parafialnym w Majdanie Królewskim. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy