Reklama

Jarek Mazur wspomina śp. Mariana Samojedny - współzałożyciela "Raniżowianie"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fb Jarek Mazur

Jarek Mazur wspomina śp. Mariana Samojedny - współzałożyciela "Raniżowianie"  - Zdjęcie główne

Odszedł Marian Samojedny z Raniżowa. | foto fb Jarek Mazur

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

ZMARLI Marian Samojedny mieszkał w Raniżowie, zmarł 18 marca. Był znanym i cenionym muzykiem.

Marian Samojedny urodził się w roku 1953. Od najmłodszych lat przejawiał zamiłowanie do muzyki. Uczył się gry na akordeonie i trąbce, a kiedy zaistniała taka potrzeba opanował umiejętność gry na saksofonie.

- Na tym instrumencie grał przez dwadzieścia lat w lokalnych zespołach muzycznych - wspomina Jarek Mazur. 

W 2005 roku był pomysłodawcą i założycielem kapeli ludowej Raniżowianie. Kapela działa po dziś dzień, wykonując tradycyjne melodie lasowiackie z okolic Raniżowa, a także z szerzej rozumianego regionu rzeszowskiego.

Pod kierownictwem Mariana Samojednego kapela nagrała dwie płyty z muzyką ludową oraz jedną płytę z repertuarem kolędowym. Raniżowianie kilkakrotnie występowali za granicą oraz otrzymali szereg nagród w konkursach kapel, grając jednocześnie na wielu lokalnych imprezach. Wielokrotnie gościła na antenie Polskiego Radia i TV Rzeszów.

- Marian Samojedny był również poetą. Tworzył okolicznościowe wiersze, a także teksty do piosenek i przyśpiewek. Zmarł 18 marca 2022 po ciężkiej chorobie. W naszej pamięci pozostanie jako świetny muzyk i dobry, obdarzony humorem i pogodą ducha kolega

- wspomina kolega z kapeli Jarek Mazur. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy