Reklama

Druga rocznica śmierci ks. Tomasza Blicharza z Cmolasu. Pamiętamy [ZDJECIA - RETRANSMISJA POGRZEBU]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

ZMARLI 17 października 2020 r., w wieku 39 lat, w 14. roku kapłaństwa, zmarł śp. ks. Tomasz Blicharz, wikariusz parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zaczerniu k. Rzeszowa. Pochodził z Cmolasu.

Dziś (poniedziałek, 17 października) mija druga rocznica śmierci kapłana, który pochodził z Cmolasu. Pogrzeb odbył się 20 października 2020 r. w Sanktuarium Pana Jezusa Przemienionego w Cmolasie. 

Ksiądz Tomasz Blicharz urodził się 12 listopada 1981 r. w Kolbuszowej jako syn Jana i Stanisławy Serafin. Po ukończeniu Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie przyjął święcenia kapłańskie 26 maja 2007 r.

Był wikariuszem w parafiach: św. Rocha w Rzeszowie (2007-2009), Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie (2009-2011) i Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zaczerniu (2011-2020). W latach 2012-2019 pełnił funkcję duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Rzeszowskiej, a następnie funkcję zastępcy; od 2016 r. był dyrektorem Ośrodka Szkoleniowo-Rekreacyjnego Diecezji Rzeszowskiej w Kotani. W styczniu bieżącego roku został mianowany ojcem duchowym dekanatu Głogów Małopolski. katechetą i rekolekcjonistą.

- Tomasz zawsze był uśmiechnięty

- zgodnie mówi rodzeństwo ks. Tomasza - Był pogodnym człowiekiem - dodają. 

Z relacji jego przyjaciela dowiadujemy się, że ks. Tomasz był lubiany i szanowany przez swoich parafian.

- To był wspaniały człowiek, Prawdziwy ksiądz, który nigdy nikomu nie odmawiał pomocy

- powiedział wieloletni przyjaciel księdza Blicharza - Nie znam osoby, która powiedziałaby o nim złe słowo - dodał.

Retransmisja pogrzebu ks. Tomasz Blicharza 

Ksiądz Tomasz z pasją prowadził młodzieżową drużynę piłkarską. 

- Wielka strata. Wspaniały człowiek, gorliwy kapłan, dobry przyjaciel, rozchwytywany rekolekcjonista

- napisał o zmarłym ksiądz Lucjan Szumierz. 

Ciało ks. Tomasz Blicharza spoczęło na cmentarzu parafialnym w Cmolasie. Grób znajduje się po prawej stronie (wchodząc główną bramą cmentarza), w trzecim rzędzie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy