Reklama

Muzeum apeluje o... nieuprawianie seksu! Polacy coraz częściej robią to w miejscach publicznych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z KRAJU Z dość niezwykłym apelem zwrócili się do odwiedzających pracownicy Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Otóż poprosili oni turystów, aby ci nie uprawiali seksu na terenie placówki. O co dokładnie chodzi?

Wydawałoby się, że największym problem muzeów są turyści, którzy muszą wszystkiego dotknąć, zrobić sobie selfie w miejscu do tego nieprzeznaczonym lub tacy, którzy próbują coś z takich miejsc wynieść na "pamiątkę". I że właśnie w obawie przed takimi sytuacjami placówki muzealne inwestują w dobrej jakości monitoring. Kto by się spodziewał, że ten sam w sobie może okazać się... problemem? Z taką sytuacją zetknęli się pracownicy Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Zamiast wspomnianych incydentów z eksponatami, przeglądając monitoring, są świadkami... miłosnych uniesień gości!

Muzeum prosi zakochanych gości o ... wstrzemięźliwość 

Zapewne pracownicy Muzeum nie spodziewali się, że wymiana monitoringu na sprzęt o bardzo dobrej jakości może ich przyprawić o zakłopotanie. A jednak tak się stało. W związku z tym Fort Gerharda w Świnoujściu wystosował apel do zwiedzających i zamieścił go na swoim profilu w mediach społecznościowych. Post napisany jest w żartobliwym, jednak dosadnym tonie:

Seks w muzeum… Uprzejmie uprasza się naszych Gości … jak to napisać… no prosimy ars amandi nie w muzeum! Muzeum od pewnego czasu wyposażone jest w kamery! A te gdyby mówiły…

Pracownicy muzeum wykazali się sporą dawką humoru i przyznali, że rozumieją, iż wyjątkowe eksponaty i mundurowa obsługa potrafią przyprawić o dreszcze, ekscytacje i podniecenie. Zauważają jednak, że w okolicy jest tyle innych miejsc do zabawy. 

Zakochani Goście, prosimy o zrozumienie - większość Eksponatów w naszym muzeum to przedmioty „urodzone” wiele lat temu i obyte w całkowicie innych normach obyczajowych. Konserwatywne, ba wręcz ortodoksyjne i wstrzemięźliwe. Nie narażamy ich na dyskomfort!

Pracownicy przypominają, że zapisy monitoringu przed skasowaniem są przeglądane, a przecież nie wszyscy zarejestrowani kamerami chcą, by ich miłosne uniesienia oglądały osoby postronne. I dodają: 
 
...a co do miłosnych igraszek - może jednak warto pospacerować w kierunku dzikich plaż, których na świnoujskim prawobrzeżu nie brakuje? Kamery mamy na razie tylko w muzeum, baraku reflektora i ekspozycji elementów z wraku. W kazamatach, kaponierach nie.

Nie chcą wracać do tematu, choć wypłynął on poza granice kraju 

Dyrekcja placówki przyznała dzięki mediom apel dotarł nawet do 15 milionów potencjalnych gości. Jak się okazuje, wkrótce może ich być jeszcze więcej, ponieważ tematem zainteresowali się dziennikarze z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji i Czech.
 
Ze swoje strony obiecujemy, że postaramy się czasowo do tematu już nie wracać - ciekawy zbiornik na spirytus do torpedy, zdjęcie z jednej ze świnoujskich lunet z przełomu XIX i XX wieku, czy guzik OTK znaleziony przez Turystę na ścieżce to przecież też tematy warte popularyzacji 
 
- odpowiadają pracownicy muzeum. Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Obserwujący uważają, że dopiero teraz znajdą się prawdziwi amatorzy miłości "na zabytkowej lufie". Inni pisali, że muzeum i eksponaty podnoszą ciśnienie a jeszcze kolejny internauta zauważył, że dziecko poczęte w muzeum powinno otrzymać dożywotni karnet. 
 
Jak się okazuje, nie tylko pracownicy tego muzeum są narażeni na niechciane widoki miłosnych igraszek. Funkcjonariusze, zazwyczaj Straży Miejskiej, w całym kraju podejmuje podobne interwencje. Niekiedy dotyczą one seksu, a niekiedy... golasów. Chcesz poznać szczegóły? Zajrzyj do naszej galerii.

Artykuł pochodzi z portalu . Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy