Reklama

Znęcał się nad swoją rodziną. Decyzją sądu w Kolbuszowej został aresztowany

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Znęcał się nad swoją rodziną. Decyzją sądu w Kolbuszowej został aresztowany - Zdjęcie główne

Mężczyzna, który znęcał się na najbliższymi osobami został zatrzymany w poniedziałek przez kolbuszowskich funkcjonariuszy. | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI 28-latek z powiatu kolbuszowskiego znęcał się nad swoimi bliskim. Kolbuszowscy policjanci przypominają, że przemoc domowa stanowi przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej prowadzili postępowanie dotyczące podejrzenia znęcania się przez mieszkańca powiatu kolbuszowskiego nad zamieszkującymi wspólnie z nim najbliższymi osobami.

W poniedziałek (11 lipca) funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zatrzymali 28-latka, podejrzanego o stosowanie przemocy wobec najbliższych. Mężczyzna usłyszał zarzuty.

- Na podstawie zgromadzonych materiałów, Sąd Rejonowy w Kolbuszowej na wniosek policji i prokuratora, zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres dwóch miesięcy. W sprawie trwają dalsze czynności. O losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd

- przekazała Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik prasowy KPP w Kolbuszowej. 

 

Policjanci przypominają:

  • Przemoc w rodzinie to wszystkie jednorazowe lub powtarzające się działania, lub zaniechania wobec osoby najbliższej, wspólnie zamieszkującej lub gospodarującej, zmuszające ją do zachowań wbrew jej woli, w szczególności narażające ją na niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia, naruszające Jej godność, nietykalność cielesną, wolność, w tym seksualną, powodujące szkody na zdrowiu psychicznym lub fizycznym, a także wywołujące cierpienia i krzywdy moralne. Brak reakcji ofiary, jak również świadków to ciche przyzwolenie na działanie oprawcy. Taka sytuacja może doprowadzić do eskalacji agresji, a w konsekwencji tragedii. Przemoc domowa to zjawisko, które się nasila i tylko reakcja na nią może jej zapobiec. Należy pamiętać, że są instytucje, które w takich sytuacjach służą pomocą.

  • Pamiętaj! Jeśli jesteś ofiarą takiej przemocy, nie pozostawaj anonimowy i powiadom o tym fakcie Policję. Im wcześniej to zrobisz, tym wcześniej otrzymasz odpowiednią pomoc. W przypadku zagrożenia życia lub zdrowia wynikającego ze stosowania przemocy w rodzinie, w pierwszej kolejności należy skorzystać z numeru alarmowego 112, dzięki czemu, osoba dotknięta przemocą otrzyma natychmiastową pomoc.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy