Reklama

Zmiany w kolbuszowskiej i cmolaskiej parafii. Kto odchodzi?

Opublikowano:
Autor:

Zmiany w kolbuszowskiej i cmolaskiej parafii. Kto odchodzi?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W sobotę (15 sierpnia) duchowni poinformowali parafian z Parafii pw. św. Brata Alberta w Kolbuszowej, o planowanych zmianach.

Decyzją biskupa rzeszowskiego, ks. Wojciech Mazurek podejmie pracę w parafii Brzostek. Z kolei do kolbuszowskiej parafii przyjdzie ks. Przemysław Zapór z parafii Trzcinica.

- Pragniemy bardzo serdecznie podziękować ks. Wojciechowi za piękną pracę w naszej parafii, a na nowej parafii życzymy owocnej pracy duszpasterskiej

- piszą księża. 

Zmiany personalne szykują się również w parafii w Cmolasie. 

- Decyzją Siostry Prowincjalnej Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w ramach dorocznych dyspozycji została dokonana zmiana. Dziękujemy s. Teresie Serafin za jej ofiarną służbie w sanktuarium. Na jej miejsce do pracy w parafii, została skierowana s. Maria Latawiec

- czytamy na stronie cmolasiej parafii.
 

Z kolei ks. Andrzej Tokarz, decyzją biskupa, obejmuje posługę w parafii Ropczyce - Witkowice. Do Cmolasu, skierowany został na to miejsce, ks. Józef Trela.

W najbliższą niedzielę (23 sierpnia), nastąpi uroczyste wprowadzenie nowego proboszcza w Cmolasie. Ks. Michała Batora zastąpi ks. kan. Marek Kędzior. 

Dotychczasowy proboszcz z kolei przejdzie do Parafii pw. św. Michała w Rzeszowie, gdzie będzie tam pełnił taką samą funkcję. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE