Reklama

Zmarło czterech pensjonariuszy w domu pomocy w Cmolasie

Opublikowano: pt, 23 paź 2020 12:54
Autor:

Zmarło czterech pensjonariuszy w domu pomocy w Cmolasie  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI O śmierci podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Cmolasie poinformował nas dziś (piątek, 23 października) ks. Piotr Potyrała, dyrektor rzeszowskiego Caritasu.

Osoby te miały potwierdzone zakażenie koronawirusem. Na razie nie wiadomo, czy zmarli pensjonariusze mieli także choroby współistniejące. 

Nasz rozmówca podkreśla, że cały czas sytuacja w domu pomocy jest dynamiczna i zmienia się z minuty na minutę.

- Interweniowałem, żeby udało się przyjąć do któregoś szpitala kilka osób. Jedna osoba została przyjęta do szpitala w Jarosławiu

- przekazuje ks. Piotr Potyrała, dyrektor Caritasu w Rzeszowie.


Nasz rozmowa podkreśla, że pensjonariusze w cmolaskim DPS-ie są pod bardzo dobrą i całodobową opieką medyczną. Ksiądz Potyrała dodaje, że na tę chwilę zgłosiło się kilkunastu wolontariuszy, którzy wyrazili chęć pomocy.

- Jest również pielęgniarka oraz siostry zakonne, które działają tam całą dobę. Na pewno każda para rąk jest nam potrzebna

- informuje dyrektor Caritasu i dodaje, że oprócz wolontariatu jest możliwość zawierania umów zlecenie za opiekę nad chorymi w Cmolasie.


- KONTAKT DLA WOLONTARIUSZY -

Osoby chętne do pomocy proszone są o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Cmolasie pod nr tel.: 17 744 44 40 lub 785 744 004.
W tej sprawie można kontaktować się również z proboszczem cmolaskiej parafii pod nr tel.: 607 333 259.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE