Reklama

Zmarła Genowefa Serafin, emerytowana nauczycielka z Kolbuszowej Górnej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Zmarła Genowefa Serafin, emerytowana nauczycielka z Kolbuszowej Górnej - Zdjęcie główne

| foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W sobotę (20 listopada) w wieku 90 lat zmarła Genowefa Serafin, emerytowana nauczycielka pochodząca z Kolbuszowej Górnej. Ponad 20 lat pracowała w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupnie. Kiedy msza pogrzebowa?

Rodzina o śmierci śp. Genowefy poinformowała w sobotę 20 listopada. Msza pogrzebowa odbędzie się we wtorek 23 listopada o godz. 14 w kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kolbuszowej Górnej.

Różaniec za duszę zmarłej zostanie odprawiony w poniedziałek (22 listopada) o godz. 18 i w dzień pogrzebu o godz. 13:30.

ZOBACZ TAKŻE: Zmarła Władysława Puzio - wieloletnia nauczycielka z Raniżowa

Zmarła mieszkanka Kolbuszowej Górnej była emerytowanym pedagogiem.

- Genowefa Serafin ukończyła seminarium nauczycielskie w Przemyślu. Pracowała w Nienadówce, Domatkowie i Widełce, a pod koniec lat 60. zaczęła pracę w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupnie. Była nauczycielką języka polskiego. W roku 1986 przeszła na zasłużoną emeryturę. Jeszcze jako emerytka uczyła przez trzy lata ósme klasy, przygotowując uczniów do egzaminu

- mówi Elżbieta Chmielowiec, dyrektor SP w Kupnie. 

- Pani Serafin była moją nauczycielką, uczyła mnie języka polskiego. Wspominam ją jako nauczyciela bardzo dobrego, wymagającego, ale sprawiedliwego. Była nauczycielem z powołania. Potrafiła nauczyć

- dodaje nasza rozmówczyni.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy