Reklama

Zmarł Ojciec Pacyfik pochodzący z powiatu kolbuszowskiego

Opublikowano: pt, 18 wrz 2020 08:41
Autor:

Zmarł Ojciec Pacyfik pochodzący z powiatu kolbuszowskiego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W czwartek, 17 września w Rzeszowie zmarł o. Pacyfik Edward Czachor, wieloletni misjonarz w Demokratycznej Republice Konga. Przeżył 85 lat, z czego w zakonie 66 lat, a 58 lat w kapłaństwie.

Jak czytamy na stronie internetowej bernardyni.pl, O. Pacyfik Edward Czachor urodził się 14 maja 1935 r. w Hadykówce (woj. podkarpackie, diec. rzeszowska). Do Zakonu Braci Mniejszych wstąpił 15 października 1952 r. Pierwszą profesję złożył 22 października 1953 r., natomiast profesję wieczystą 2 marca 1958 r. Święcenia prezbiteratu przyjął 29 czerwca 1962 r.


- W latach 1962-1966 odbył studia specjalistyczne z teologii pastoralnej na KUL, uzyskując tytuł licencjata w 1974 r. W latach 1966-1971 pracował jako katecheta w naszym klasztorze w Radomiu
 
- informują bracia z zakonu.
 
W 1970 r. złożył prośbę o zgodę na wyjazd na misje, którą motywował w następujący sposób:
„Wstępując do Zakonu, miałem pragnienie złożenia większej ofiary z siebie Bogu, niż mogę to realizować w Polsce. W sercu czuję radosne pragnienie złożenia całego mojego życia w misyjnej pracy wśród pogan w Kongo.”
 
Uzyskał zgodę Zarządu Prowincji na podjęcie posługi misyjnej i 20 lipca 1971 r. wyruszył do Demokratycznej Republiki Konga (dawny Zair). Pracował tam przez 48 lat.
 
W listopadzie 2019 r. powrócił do Polski na zasłużoną emeryturę. Od tego czasu posługiwał jako spowiednik w klasztorze w Rzeszowie.
Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, o godz. 10.30, w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    rodak

    to jest wybitny człowiek z regionu kolbuszowskiego , który chlubnie zapisał sie w historii i pamięci ludzi

  • rok temu | ocena +4 / -1

    Maria

    Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie