Reklama

Zmarł ksiądz Władysław Nowak urodzony w Raniżowie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Kuria Archidiecezji Warmińskiej

 Zmarł ksiądz Władysław Nowak urodzony w Raniżowie - Zdjęcie główne

Dziś rano zmarł ksiądz kan. prał. prof. dr hab. Władysław Nowak, który pochodził z Raniżowa. | foto Fot. Kuria Archidiecezji Warmińskiej

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI 30 listopada nad ranem zmarł ksiądz kan. prał. prof. dr hab. Władysław Nowak. Duchowny urodził się 14 lutego 1940 r. w Raniżowie.

Ksiądz Władysław Przez wiele lat był związany z Warmińskim Seminarium Duchownym „Hosianum” w Olsztynie jako prefekt, wicerektor i rektor, a także z Wydziałem Teologii UWM w Olsztynie, gdzie wykładał liturgikę i ekumenizm.

Ksiądz Władysław święcenia kapłańskie w 1964 r. Następnie duchowny W 1974 uzyskał stopień naukowy doktora.

W 1998 na podstawie dorobku naukowego oraz rozprawy pt. Matka Pana w religijności ewangelików Prus Wschodnich 1525–1945 uzyskał na Wydziale Teologii KUL stopień doktora habilitowanego w zakresie nauk teologicznych, specjalność: teologia pastoralna. Kapłan w otrzymał tytuł profesora nauk teologicznych przez prezydenta RP w 2003 roku.

- O pogrzebie poinformujemy w najbliższym czasie

- możemy wyczytać na stronie Kuri Archidiecezji Warmińskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy