Reklama

Zmarł ksiądz pochodzący z powiatu kolbuszowskiego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Zmarł ksiądz pochodzący z powiatu kolbuszowskiego - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dzisiaj rano (poniedziałek, 23 listopada) w wieku 89 lat zmarł ks. Władysław Jemioło.

Zmarły duszpasterz pochodził z Brzezówki (gmina Kolbuszowa). Był fundatorem kaplicy pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Brzezówce.

Ciało pochowane zostanie na cmentarzu w Domatkowie w rodzinnym grobowcu rodziny Jemiołów.

Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Domatkowie (diecezja rzeszowska) odbędzie się w czwartek (26 listopada) o godz. 14.


Ks. Władysław Jemioło urodził się 5 listopada 1931 roku w Brzezówce, jako syn Franciszka i Franciszki z domu Bernacka. Pochodził z parafii pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Kolbuszowej (obecnie w diecezji rzeszowskiej). Egzamin dojrzałości złożył w 1952 roku w Kolbuszowej. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych, otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa Karola Pękali w dniu 23 czerwca 1957 roku, w Tarnowie.


Zobacz również:

Najnowsze dane dotyczące zakażeń w powiecie kolbuszowskim [poniedziałek - 23 listopada]


Jako wikariusz pracował w następujących parafiach:

  • Padew Narodowa (od 10 lipca 1957 roku),
  • Przeczyca (od 10 lipca 1961 roku)
  • Trzciana koło Bochni (od 1 sierpnia 1963 roku).
  • 1 kwietnia 1966 roku został mianowany wikariuszem ekonomem, a w dniu 24 stycznia 1969 roku proboszczem parafii pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli w Śnietnicy.
  • Z dniem 19 kwietnia 1991 roku otrzymał nominację na urząd proboszcza parafii pod wezwaniem św. Małgorzaty w Trzcianie koło Bochni.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy