Reklama

Zmarł ksiądz pochodzący z powiatu kolbuszowskiego. Miał koronawirusa

Opublikowano: ndz, 13 wrz 2020 09:58
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W sobotę (12 września) w 29 roku kapłaństwa zmarł ks. Adam Dzióba, długoletni proboszcz parafii w Krasnem. Duchowny pochodził z Lipnicy (gmina Dzikowiec).

O śmierci kapłana poinformowano na stronie parafii w Krasnem, w której był proboszczem. 

-  Zmarł ksiądz proboszcz dr Adam Dzióba. Prosimy o modlitwę w jego intencji - napisano krótko. 

Przyczyny śmierci księdza nie podano. Wiadomo jednak, że duchowny miał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Przebywał też w szpitalach, najpierw w Dębicy, a potem w Łańcucie.  

 


 

Wikariusze z parafii przebywają na kwarantannie. Nabożeństwa odprawiają bez udziału wiernych, na plebanii. Kościół został zdezynfekowany. 

Ks. Adam Dzióba pochodził z Lipnicy (gmina Dzikowiec). W 1985 r. zdał maturę w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu. W czerwcu 1991 roku przyjął święcenia kapłańskie.


TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +3 / -3

    Katolik Jan

    Czy miał kontakt z biskupami rzeszowskimi a ci z Bernardynami w Rzeszowie gdzie były uroczystości???? Bo trzeba będzie c zamknąć kościół bernardynow w Rzeszowie.