Reklama

Zmarł ksiądz pochodzący z Majdanu Królewskiego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Zmarł ksiądz pochodzący z Majdanu Królewskiego - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI O śmierci swojego byłego proboszcza, ks. Jana Wołosza, poinformowała parafia w Kraczkowej (gm. Łańcut). Duchowny pochodził z Majdanu Królewskiego.

Ks. Jan Wołosz urodził się 9 lipca w 1938 roku w Majdanie Królewskim. Święcenia kapłańskie przyjął 26 czerwca 1966 roku w Przemyślu.

Pracował jako wikariusz w Lubeni, Dukli, Czarnej k. Ustrzyk, Łańcucie, Izdebkach, Przeworsku i Bączalu Dolnym.

W latach 1978 - 1983 był proboszczem w Cisnej. Budowniczym kościoła w Wetlinie. Następnie w marcu 1983 roku objął probostwo w Kraczkowej. Tam dokończył budowę nowej plebanii, powiększył też teren cmentarza.

- Najważniejszym wydarzeniem za jego urzędowania było wybudowanie kościoła w Cierpiszu i utworzenie w tej miejscowości odrębnej parafii

- czytamy na stronie parafii w Kraczkowej.

Od 1999 do 2000 roku był rektorem w Korniaktowie, a następnie kierował parafią w Pielni (2000-2007). Po przejściu na emeryturę w 2007 r. rezydował w Majdanie Królewskim. 

Pogrzeb ks. Jana Wołosza odbędzie się we wtorek (5 stycznia) w Parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Majdanie Królewskim. Różaniec o godz. 11. O godz. 12 rozpocznie się msza pogrzebowa. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy