Reklama

Zmarł dawny wikariusz z kolbuszowskiej parafii

Opublikowano:
Autor:

Zmarł dawny wikariusz z kolbuszowskiej parafii - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nie żyje ks. Andrzej Klimek, emerytowany proboszcz parafii Złockie, który był wikariuszem w parafii w Kolbuszowej w latach 70-tych. O śmierci duchownego poinformowała diecezja tarnowska.

Ks. Andrzej Klimek urodził się 19 września 1950 roku w Nowym Sączu. Egzamin dojrzałości złożył w 1968 roku w Krościenku nad Dunajcem. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowi. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1974 roku, w Tarnowie.

 


 

Jako wikariusz pracował w parafiach: Zagórzany (od 24 czerwca 1974 roku), Kolbuszowa (od 6 sierpnia 1977 roku), Tarnów - Klikowa i Lubzina (od 7 czerwca 1983 roku).

W 1984 roku został mianowany proboszczem nowo utworzonej parafii w Skrzyszowie. Z dniem 18 sierpnia 1993 roku otrzymał nominację na urząd proboszcza parafii pod wezwaniem Narodzenia NMP w Złockiem.

- Ponadto sprawował obowiązki dekanalnego wizytatora nauki religii w dekanacie Krynica. Urząd proboszcza parafii Złockie pełnił do 8 sierpnia 2020 roku, następnie pozostał w tejże parafii w charakterze rezydenta

- informuje ks. Robert Kantor, kanclerz kurii diecezjalnej w Tarnowie.

 


TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:


 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE