Reklama

Zmarł były proboszcz parafii Domatków

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ksiądz kanonik Stanisław Saładyga, zmarł w niedzielę 9 maja. Wprowadzenie trumny z ciałem do kościoła parafialnego w Mędrzechowie nastąpi w środę (12 maja) o godz. 18. Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Mędrzechowie. Celebrowana będzie we czwartek (13 maja) o godz. 13, po której ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Ks. Stanisław Saładyga urodził się 09 marca 1952 w Radgoszczy, jako syn Władysława i Władysławy z domu Łabuz. Egzamin dojrzałości złożył w 1971 roku w Dąbrowie Tarnowskiej. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 28 maja 1978 roku w Tarnowie.

- Jako wikariusz pracował w parafiach: Lisia Góra (od 07 sierpnia 1978 roku), Dobra (od 11 lutego 1980 roku) i Kolbuszowa (od 07 czerwca 1983 roku). W dniu 1 lipca 1986 roku został mianowany proboszczem nowo powstałej parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Domatkowie. Z dniem 24 sierpnia 1991 roku otrzymał nominację na urząd proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Błoniu koło Tarnowa, który pełnił do 19 sierpnia 2005 roku. Z dniem 20 sierpnia 2005 roku objął urząd proboszcza parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Mędrzechowie

- podaje diecezja tarnowska. 

Ponadto pełnił funkcje członka Rady Kapłańskiej Diecezji Tarnowskiej, Rady Administracyjnej Fundacji im. Arcybiskupa Jerzego Ablewicza oraz Diecezjalnego Zespołu Duszpasterstwa Rolników. Sprawował także obowiązki asystenta dyrektora ds. administracyjno-gospodarczych Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, wicedziekana Dekanatu Szczucin oraz kapelana Domu Radosnej Starości im. Jana Pawła II w Kupieninie.

W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał w roku 1986 diecezjalne odznaczenie Expositorium  Canonicale, a w roku 1994 diecezjalny przywilej Rochetto et Mantoletto.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy