Reklama

"Żeby każdy cosik miał"

Opublikowano:
Autor:

"Żeby każdy cosik miał" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dobiega końca sezon zebrań osiedlowych i wiejskich, podczas których mieszkańcy gminy decydują o podziale kasy z tzw. funduszu sołeckiego na 2018 rok.

Dzisiaj o godz. 18 mieszkańcy osiedla Poręby Dębskie jako ostatni zdecydują, w jaki sposób zostaną rozdysponowane w roku przyszłym pieniądze z funduszu sołeckiego, który w gminie Nowa Dęba funkcjonuje już od 2009 roku. 

- Osiedla nie mają obowiązku ustalania funduszu, ale władze gminy jednakowo traktują osiedla i sołectwa, w związku z czym osiedla też dostają pieniądze w ramach funduszu osiedlowego, które przeznaczają na zadania zgodnie z ustawą - wyjaśnia sekretarz gminy Elżbieta Gil. W tym roku pula funduszu sołeckiego w gminie wynosi dokładnie 297 tys. 117 zł 30 gr, z czego 200 tys. 304 zł trafi do sołectw.
Na co przeznaczają te pieniądze mieszkańcy gminy? Oto kilka przykładów.

Więcej w 38 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE