Reklama

Zbigniew Chmielowiec poseł na Sejm RP może zostać honorowym obywatelem Kolbuszowej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Anna Pocałuń

Zbigniew Chmielowiec poseł na Sejm RP może zostać honorowym obywatelem Kolbuszowej - Zdjęcie główne

Radni zadecydują o przyznaniu tytułu honorowego obywatela dla Zbigniewa Chmielowca. | foto Anna Pocałuń

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zbliża się termin kolejnej sesji Rady Miejskiej w Kolbuszowej. Radni zasiądą do obrad w czwartek (27 kwietnia). Jednym z tematów nad którymi się pochylą, będzie nadanie honorowego tytułu.

Czytając zaplanowany porządek obrad jedną z uchwał, jaką podejmą samorządowcy z gminy Kolbuszowa, będzie nadanie Zbigniewowi Chmielowcowi, posłowi na Sejm RP tytułu Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Kolbuszowa.

Między innymi w tej sprawie spotkała się wczoraj (środa, 19 kwietnia) kapituła, która jednogłośnie zaopiniowała zgłoszenia Zbigniewa Chmielowca do tego tytułu. 

 

Honorowy obywatel miasta i gminy Kolbuszowa to osoba, która wyróżniła się swoim wkładem w rozwój społeczny, gospodarczy, kulturalny lub naukowy tego regionu. Tytuł ten jest najwyższym wyróżnieniem, jakie może otrzymać osoba związana z danym miastem lub gminą.

W Kolbuszowej tytuł honorowego obywatela przyznawany jest przez radę miejską na wniosek jej członków lub burmistrza. To będzie jeden z punktów obrad samorządowców. Radni przegłosują zasadność uchwały. 

Osoba, która otrzymuje ten tytuł, otrzymuje specjalną uchwałę oraz pamiątkowy medal lub dyplom. 

Wśród osób, które otrzymały tytuł honorowego obywatela miasta i gminy Kolbuszowa znajdują się m.in. wybitni naukowcy, artyści, działacze społeczni i politycy, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczynili się do rozwoju miasta i gminy oraz zasłużyli na uznanie społeczności lokalnej.

Tytuł honorowego obywatela to nie tylko wyróżnienie dla konkretnych osób, ale także okazja do uhonorowania osiągnięć, które wpłynęły na rozwój miasta i gminy. Jest to również ważny symbol jedności i wspólnoty lokalnej, który wskazuje na to, że osoby wyróżnione tytułem honorowego obywatela są szczególnie związane z danym miejscem i poświęcają swoją pracę na rzecz jego rozwoju.

Otrzymanie tytułu honorowego obywatela miasta i gminy Kolbuszowa jest zaszczytem dla każdej osoby, która otrzymała to wyróżnienie, a jednocześnie jest to wyraz uznania dla całego regionu i jego mieszkańców.

Zbigniew Chmielowiec, poseł na sejm RP urodził się w Kolbuszowej. Należy do klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość. Staż parlamentarny zaczął od V kadencji, która potrwa do VIII. Ślubowanie przyjął 12 listopada 2019 roku.

- Doceniamy wielkie zaangażowanie i nieocenioną pomoc jaką poseł Zbigniew Chmielowiec udziela samorządom w powiecie kolbuszowskim

- nadmienili członkowie kapituły. 

Honorowi obywatele

  • Janina Zioło
  • Marek Koziorowski
  • Ks. Bp Kazimierz Górny
  • Stanisław Mazan
  • Generał Bronisław Kwiatkowski
  • Paul Anselin

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy