Reklama

Zawody drwali. Sprawdź, kto okazał sie najlepszy

Opublikowano:
Autor:

Zawody drwali. Sprawdź, kto okazał sie najlepszy  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W czwartek, 1 sierpnia, od samego rana dwunastu drwali motorniczych na co dzień pracujących w kolbuszowskich lasach zmagało się w Zawodach Drwali. Który z nich okazał się najlepszy?

Drwal to jeden z bardziej niebezpiecznych zawodów. Na co dzień pracuje w lesie, wykonując ciężką i odpowiedzialną pracę. - Nieobca jest mu ścinka drzew wraz z ich okrzesywaniem czy złożona przerzynka kłód - podkreśla Natalia Batory z kolbuszowskiego nadleśnictwa - A właściwe przygotowanie pilarki do pracy to ich "chleb powszedni" - dodaje. To właśnie pilarka jest podstawowym narzędziem pracy drwala. Precyzja 1 sierpnia od samego rana dwunastu drwali motorniczych na co dzień pracujących w naszych lasach zmagało się w czterech konkurencjach, tj. ścinka drzew, dokładność przerzynki, złożona przerzynka i przygotowanie pilarki do pracy. W lasach w Wilczej Woli ścinali drzewa. - Gonne sosny jedna za drugą padały w miejsca wskazane przez drwali z dokładnością do centymetra - Batory zaznacza precyzję drwali. - To najtrudniejsza konkurencja, w której zmagali się drwale - podkreśla. Technika – Najważniejsza jest odpowiednia technika ścinki drzew – dodaje jeden z zawodników. Jednak nie tylko precyzja jest ważna. Równie istotne podczas zawodów jest zachowanie zasad BHP, które są szczególnie ważne podczas wszelkich prac leśnych, często tak bardzo niebezpiecznych. Podczas zawodów liczył się nie tylko czas, ale i precyzja wykonania konkurencji. Wszyscy pilarze uzyskali wysokie wyniki, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Rywalizację wygrał Zbigniew Dragan na co dzień pracujący w lasach w Leśnictwie Nowa Wieś. Wszyscy uczestnicy zmagań otrzymali upominki i nagrody. ap

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE