Reklama

Zapisy do szkół i przedszkoli już ruszyły

Opublikowano: wt, 11 lut 2020 17:10
Autor:

Zapisy do szkół i przedszkoli już ruszyły - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Dzikowiec już teraz ogłosiła nabór do szkół i przedszkoli na rok szkolny 2020/2021.

Przedstawione kryteria i terminy dotyczą wyłącznie rodziców, którzy po raz pierwszy zapisują swoje dziecko do przedszkola czy oddziału przedszkolnego w gminie Dzikowiec lub chcą zmienić przedszkole. Jak podkreśla urząd, kontynuacja edukacji przedszkolnej w dotychczasowym przedszkolu odbywa się na podstawie deklaracji rodziców o zamiarze dalszego uczęszczania dziecka do danej placówki. Postępowanie rekrutacyjne do przedszkoli samorządowych na rok szkolny 2020/2021 przeprowadza się na wolne miejsca w przedszkolu. Rekrutacją objęte są dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W uzasadnionych przypadkach również dzieci w wieku 2,5 lat.

Jak czytamy na stronie urzędu, wniosek o przyjęcie do przedszkola, oddziału przedszkolnego można złożyć do nie więcej niż trzech wybranych placówek.We wniosku określa się kolejność wybranych przedszkoli, od najbardziej preferowanych do najmniej preferowanych.

 Wnioski można pobrać ze strony internetowej lub bezpośrednio w danej placówce.

Kontynuacja edukacji przedszkolnej:
- od 24 lutego do 2 marca rodzice lub opiekunowi prawni składają na kolejny rok deklarację o kontynuacji nauki swojego dziecka,
- od 4 do 25 marca rodzice lub opiekunowi prawni składają wnioski o przyjęcie swoich dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

Dodatkowe informację odnośnie rekrutacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej Urzędu Gminy Dzikowiec.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE