Reklama

Zakończyła się zbiórka różańców organizowana przez Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego

Opublikowano:
Autor:

Zakończyła się zbiórka różańców organizowana przez Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zakończyła się zbiórka różańców organizowana przez Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej. Paczki z dewocjonaliami zostały wysłane do siedmiu państw.

Zbiórka została ogłoszona 20 października na stronie internetowej muzeum, w czasie Tygodnia Misyjnego. Trwała do piątku, 8 grudnia. W sumie udało się zebrać ponad 15 tysięcy różańców.

Na apel inicjatorów akcji odpowiedzieli pracownicy Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu, klerycy kilku seminariów, zgromadzenia zakonne, 110 szkół z całej Polski, 130 parafii i bardzo duża liczba osób indywidualnych.

Paciorki trafią do placówek obsługiwanych przez misjonarzy pochodzących z diecezji sandomierskiej. Paczki z różańcami zostały wysłane do siedmiu państw: RPA, Botswany, Ugandy, Papui-Nowej Gwinei, Ekwadoru, na Kubę oraz do Zambii, w której posługiwał pochodzący z diecezji kardynał Adam Kozłowiecki SJ. Wszystkie różance zostały odpowiednio przygotowane, tak, by mogły bezpiecznie dotrzeć na placówki misyjne. Do adresatów mają dotrzeć za około trzy miesiące.

Zebrane różańce poświęcił biskup Krzysztof Nitkiewicz, podkreślając potrzebę stałego towarzyszenia misjonarzom przez modlitwę, wsparcie materialne oraz przez utrzymywanie z nimi kontaktów.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE