Reklama

Zakazy w Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej zniechęcają uczniów do nauki. - Nie będę tłumaczyć absurdów - mówi dyrektor Grażyna Pełka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Zakazy w Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej zniechęcają uczniów do nauki. - Nie będę tłumaczyć absurdów - mówi dyrektor Grażyna Pełka - Zdjęcie główne

Dyrekcja ZST w Kolbuszowej podkreśla, że w przypadku kiedy uczeń nie ma uzasadnionej potrzeby opuszczenia budynku, jego obowiązkiem jest pozostanie w czasie lekcji na terenie szkoły. | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wychowankowie Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej skarżą się na dyrekcję i nauczycieli. Zakazy, które wprowadzono w placówce, jak podkreślają uczniowie, zniechęcają ich do systemu edukacji. Co na to dyrektor Grażyna Pełka?

Do naszej redakcji napisali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej. Skarżą się oni na zakazy wprowadzone przez dyrekcję, które między innymi zabraniają im wychodzić z budynku w czasie przerw. 

Tylko w tej szkole


Na przerwach w szkole uczniowie, nawet ci pełnoletni, nie są wypuszczani ze szkoły nawet po przysłowiową bułkę. - Jest to niezgodne z prawem, które powinna przestrzegać szkoła. Ograniczają nam wolność - informują uczniowie ZST w Kolbuszowej.

Młodzieży nie podoba się to, że na każdej z przerw przy wejściu stoi nauczyciel dyżurujący, który otwiera drzwi tylko wtedy, gdy ktoś przychodzi. 

- Zachowanie takie zmniejsza zaufanie ucznia do nauczyciela. Z tego co mi wiadomo jest to w Kolbuszowej jednostkowy przypadek, bo w LO im. Janka Bytnara nikt nie robi problemu uczniowi, gdy ten chce lub musi opuścić szkołę - mówi jeden z uczniów. 

Proszą o pomoc


Wychowankowie Zespołu Szkół Technicznych, zarzucają, że dyrektor Grażyna Pełka, nie zgadza się na to, aby uczniowie wychodzili na lekcji do toalety. Takie zasady mają stosować również inni pedagodzy. 

- Nawet gdy są to pojedyncze przypadki. Przynajmniej nauczyciele tłumaczą się takim stanowiskiem pani dyrektor, że to ona im nie pozwala wypuścić ucznia do toalety, co też jest niezgodne z prawem - dodają uczniowie i powołują się na artykuł konwencji o prawach dziecka. 

Zdaniem szkolnej młodzieży ten problem dzieli uczniów i dyrekcję placówki przy ul. Bytnara i nie mogą oni znaleźć rozwiązania tego konfliktu.

 

 Tutaj nie ma nowości


Grażyna Pełka, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r. w Kolbuszowej na nasze pytania odpowiedziała krótko: -

Nie ma takiego problemu. Nie będę tłumaczyć absurdów

W rozmowie z Korso dyrektor podkreśliła, że działania szkoły są doceniane, co pokazał ostatni plebiscyt edukacyjny 2022. Placówka została zgłoszona przez uczniów i rodziców do Szkoły Roku. 

- Zajęliśmy pierwsze miejsce w powiecie kolbuszowskim - podkreśliła Grażyna Pełka i dodała: - We wszystkich placówkach oświatowych obowiązują przepisy, które mówią, że uczeń przebywający na terenie szkoły ma mieć opiekę nauczycieli i zapewnione bezpieczeństwo.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy