Reklama

Zagrożony remont

Opublikowano:
Autor:

Zagrożony remont - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mazurska jednostka OSP otrzymała dofinansowanie na remont miejscowej remizy. Prezes straży martwi się jednak, że pieniądze przepadną. Dlaczego?

OSP z Mazurów otrzymała z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska kilkadziesiąt tysięcy dofinansowania. Dzięki pozyskanym pieniądzom remiza OSP ma zostać poddana termomodernizacji.

Mało czasu
O los dotacji i całej inwestycji martwi się Czesław Białas, prezes OSP Mazury, który przyznaje, że mazurska straż nie pierwszy raz stara się o dofinansowanie na to zadanie. - W ubiegłym roku złożyliśmy wniosek i wszystko było w nim pod względem merytorycznym dobrze. Wniosek został zakwalifikowany, ale WFOŚ nam odmówił z powodu braku pieniędzy - mówi Czesław Białas z OSP Mazury. -  Wtedy wniosek był składany przez urząd gminy i odpadł, dlatego w tym roku wzięliśmy sprawę w swoje ręce i sami złożyliśmy wniosek. Bardzo pomógł nam w tym radny Sławomir Spaczyński. Otrzymaliśmy pozytywną opinię. Udało się więc za drugim podejściem - przyznaje strażak i dodaje, że gdyby OSP dostała dofinansowanie w zeszłym roku, łatwiej byłoby inwestycję zrealizować. - Gdyby nawet na ten rok była przyznana dotacja, to wtedy już na początku roku można byłoby ogłosić zapytanie ofertowe, tzw. przetarg. Mielibyśmy więcej czasu, a tak to fundusz dał nam trochę za krótki termin, bo do połowy listopada trwa termin rozliczania się  - wyjaśnia prezes Białas. - Boimy się o to, że jeśli nie znajdzie się wykonawca, to wniosek będziemy musieli wycofać i napisać, że rezygnujemy z tej dotacji. Termin jest dosyć krótki, a jeżeli nie będzie wykonawcy, to może dojść do tego, że pieniądze przepadną - wyjaśnia prezes straży.

Więcej w 32 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE