Reklama

Zagraniczni goście z wizytą w szkole w Cmolasie

Opublikowano: śr, 11 mar 2020 00:03
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Szkoła Podstawowa w Cmolasie bierze udział w projekcie, w którym jest w partnerstwie ze szkołą z Belgii.

W związku z uczestnictwem Szkoły Podstawowej w Cmolasie w projekcie "Szkoła 6.0" we wtorek, 25 lutego, szkołę odwiedziła Elżbieta Grabiec, dyrektor Polskiej Szkoły im. Wisławy Szymborskiej w Leuven. Podczas uroczystej akademii społeczność szkolna zapoznała się z dotychczasowymi działaniami projektu.

- Na ręce dyrektor od władz gminy i dyrekcji szkoły zostały przekazane do Belgii publikacje i albumy o naszym regionie - mówi Elżbieta Łagoda, nauczyciel z cmolaskiej szkoły. - Cieszymy się, że nasze działania są wspierane przez władze lokalne. Wójt obiecał, że będzie wspierał nauczycieli w realizacji projektu - zaznacza przedstawicielka szkoły.

Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda nauczanie w polskiej szkole za granicą, z jakimi problemami zmagają się na co dzień i jakie trudności muszą pokonywać uczniowie w związku z barierami językowymi. Wszyscy utwierdzili się w przekonaniu, jak ważnym przedsięwzięciem dla obu szkół jest udział w projekcie "Szkoła 6.0" i jakie wymierne korzyści niosą działania obu szkół.

- Ze wzruszeniem, a niektórzy z  odrobiną zazdrości przyglądali się, jak rozwijają się przyjaźnie polsko-polonijne. Natalia i Mila mogły się pierwszy raz spotkać, a ich znajomość od dziś nie jest już tylko listowna. Uczennica z Belgii w tym dniu uczestniczyła w lekcji języka polskiego. Uśmiechy z twarzy dziewczynek  nie schodziły. To dowód na to, że działania cmolaskich nauczycieli mają sens i są potrzebne - relacjonuje nauczycielka Elżbieta Łagoda.

Po uroczystości dyrektor Elżbieta Grabiec oraz Elżbieta Łagoda, koordynator projektu udzieliły, wywiadu. Rozmowę będzie można posłuchać w internetowej rozgłośni "Radia Cmolas". Projekt "Szkoła 6.0" organizowany jest przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" przy wsparciu Senatu RP.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE