Reklama

Za i przeciw procentom

Opublikowano:
Autor:

Za i przeciw procentom - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Są głosy "za", są i głosy "przeciw" udzieleniu kolejnym sklepom koncesji na sprzedaż alkoholu. Te drugie jednak od pewnego czasu dominują na sesjach rady gminy, przez co starania sprzedawców wydają się bez sensu. Czy najbliższe obrady coś zmienią?

Wracamy do tematu koncesji alkoholowych na terenie gminy Raniżów. Przypomnijmy, że o pozwolenie na sprzedaż mocniejszych trunków stara się od dłuższego czasu kilka sklepów. Radni jednak większością głosów konsekwentnie odmawiają sprzedawcom.

Trzeba zaznaczyć, że na terenie gminy Raniżów funkcjonują trzy sklepy, w których można kupić alkohol wysokoprocentowy. Wszystkie trzy sklepy z alkoholem powyżej 18 procent zawartości  należą do Gminnej Spółdzielni. Dla porównania, na terenie gminy Niwiska alkohol powyżej 18 procent sprzedawany jest w 11 sklepach, a w gminie Majdan Królewski aż w 18! 

- Od początku byłem za zwiększeniem liczby sklepów ze sprzedażą alkoholu. Moim zdaniem ci, którzy spełniają warunki, powinni dostać koncesję. Jeżeli dana wieś nie życzy sobie więcej sklepów z alkoholem, jest to inna sprawa, a jeśli były przeprowadzane konsultacje społeczne, tak jak w Raniżowie, gdzie całość zebrania opowiedziała się na "tak", to ja osobiście nie widzę przeciwwskazań, żeby koncesję dać - stwierdza radny Ryszard Rzeszutek. Jak mówi szef rady, temat na pewno powróci na najbliższej sesji. Powodem są kolejne wnioski, które wpłynęły do urzędu gminy. - Każdy z radnych powinien to przemyśleć, żebyśmy się nie ośmieszali jako rada. Niektórzy zarzucają, że zajmujemy się tym tematem ciągle. Wiadomo, że są ważniejsze sprawy, ale nas też obligują przepisy. Takie odkładanie tematu to uciekanie przed odpowiedzialnością - dodaje.

Więcej w 39 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE