Reklama

Za brak maseczki ukarana może zostać nie tylko osoba, która ma odsłonięte usta i nos

Opublikowano: pon, 6 lip 2020 11:27
Autor:

Za brak maseczki ukarana może zostać nie tylko osoba, która ma odsłonięte usta i nos - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na Podkarpaciu wciąż pojawiają się nowe przypadki zakażeń koronawirusem. W związku z tym kolbuszowski sanepid zamierza przypomnieć mieszkańcom o obowiązku zasłaniania usta i nosa m.in. w sklepach.

Do tej pory nie były prowadzone kontrole sanepidu pod tym kątem. Sytuacja ta może się jednak zmienić. Jak zaznacza Barbara Dudzińska, szefowa kolbuszowskiego sanepidu, należy pamiętać o tym, że zarządzenie Rady Ministrów cały czas obowiązuje. Za brak maseczki ukarana może zostać nie tylko osoba, która ma odsłonięte usta i nos, ale również właściciel sklepu, której taka osoba przebywa. 

 

- WYJĄTKI -


Gdzie nie trzeba zakrywać ust i nosa?

W pracy – jeżeli pracodawca zapewni odpowiednie odległości między stanowiskami i spełni wymogi sanitarne.
W restauracji lub barze – gdy zajmiesz miejsce przy stole.

- TU KONIECZNE -

Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych.
Maseczki będą jednak konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m.in. w sklepach, kościołach, autobusach czy tramwajach.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE