reklama

Z uczniami z Weryni w ogrodzie czyli kilka słów o kufliksie cytrynowym

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: ZSAE w Weryni

Z uczniami z Weryni w ogrodzie czyli kilka słów o kufliksie cytrynowym - Zdjęcie główne

Kwiat o egzotycznym wyglądzie zachwyci każdego. | foto ZSAE w Weryni

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gabrysia Skiba mówi tym razem o pięknej cytrusowej roślinie. Poznajcie ten kwiat bliżej.
reklama

 - Egzotyczną rośliną, jaką przedstawię, będzie kuflik cytrynowy. Odbywając praktyki zawodowe we Włoszech, zainteresowała mnie swoim ciekawym wyglądem, a szczególnie swoimi ognisto czerwonymi kwiatostanami - mówi Gabrysia Skiba, uczennica Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni. 

 

Roślina całoroczna

Wyglądają one niezwykle spektakularnie i przypominają duże, puchate, kolorowe ogony lub najeżoną szczotkę do mycia butelek (lub kufli – stąd jego polska nazwa). Pojawiają się na krzewie już w maju i możemy je podziwiać aż do września. Roztarte w palcach liście roztaczają przyjemny cytrynowy zapach. Niestety w naszym klimacie nie może być uprawiana cały rok w gruncie, ponieważ nie przetrwałaby przymrozków. W sezonie wymaga bardzo ciepłego, słonecznego stanowiska, natomiast zimą woli chłód i musi być przechowywana w jasnym pomieszczeniu o temperaturze ok. 5-8°C, od czasu do czasu podlana.

 

Potrzebuje pielęgnacji

- Na wiosnę przycinamy, aby zwiększyć kwitnienie. Kuflik potrzebuje też wilgotnego, żyznego, przepuszczalnego podłoża o lekko kwaśnym odczynie pH - tłumaczy Gabrysia. 

Bardzo ciekawą informacją dotyczącą kuflika cytrynowego jest to, że roślina wydziela do gleby naturalną substancję chwastobójczą.

 Jak wyjaśnia Gabriela Skiba, kuflik cytrynowy nie należy do roślin o łatwej uprawie, ale na pewno za nasze starania odwdzięczy się pięknym kwiatem.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama