Reklama

Z regionu. Zaczęły się wzmożone kontrole

Opublikowano:
Autor:

Z regionu. Zaczęły się wzmożone kontrole  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Policjanci ruchu drogowego sprawdzają, czy pasażerowie autobusów zakrywają usta i nos, podróżując komunikacją publiczną. Powodem kontroli są sygnały, że wielu pasażerów lekceważy ten obowiązek. Z prośbą o wzmożenie kontroli zwrócił się do rzeszowskiej komendy Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie. Podczas kontroli policjanci ujawnili 13 osób bez maseczek, 12 z nich pouczyli.

- Przypominamy, że od 16 kwietnia na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów, wprowadzony został obowiązek zakrywania ust i nosa. Mimo zniesienia części ograniczeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, poluzowanie obowiązku zakrywania ust i nosa dotyczy przestrzeni otwartych oraz obszarów zamkniętych, w których da się zachować zasady dystansu. Maseczki nadal obowiązują np. w sklepach czy galeriach handlowych oraz w środkach komunikacji publiczne - podkreśla rzecznik prasowy. 

W związku z informacjami, że wielu pasażerów komunikacji publicznej nie stosuje się do tego obowiązku, policjanci ruchu drogowego rozpoczęli wzmożone kontrole autobusów pod kątem respektowania nakazu. Podczas kontroli prowadzonych w środę i czwartek funkcjonariusze sprawdzili 123 autobusy, przede wszystkim komunikacji miejskiej, skontrolowali 775 pasażerów. Podczas kontroli ujawnili 13 osób nie stosujących się do obowiązku zasłaniania nosa i ust. 12 osób policjanci pouczyli.

Mimo, że jest to tylko niewielki odsetek pasażerów, niespełna 2 procent ogółu skontrolowanych osób, pamiętajmy, że zakrywanie ust i nosa ma na celu ochronę nie tylko nas samych, ale przede wszystkim współpasażerów i innych osób. Kontrole będą kontynuowane.

- Przypominamy jednak, że niestosowanie się to tego nakazu jest wykroczeniem, za które policjant może ukarać mandatem w wysokości do 500 zł - dodał oficer prasowy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE