Reklama

Z regionu: Rzucał w policjantów węglem, został aresztowany

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Z regionu: Rzucał w policjantów węglem, został aresztowany - Zdjęcie główne

Podejrzanemu za zarzucane przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. | foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mężczyzna ma przedstawione zarzuty napaści na funkcjonariuszy policji. Groził on także swoim najbliższym.

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów prowadzi wspólnie z Komendą Miejską Policji w Rzeszowie śledztwo przeciwko Andrzejowi K., lat 59, podejrzanemu o kierowanie gróźb karalnych pod adresem członka swojej rodziny oraz czynną napaść na interweniujących wobec niego funkcjonariuszy policji i spowodowanie u dwóch z nich obrażeń ciała.

Do zdarzeń będących przedmiotem sprawy doszło 22 stycznia 2021 r. na jednej z posesji w Rzeszowie.

- Mieszkający na niej 59-letni mężczyzna najpierw skierował pod adresem jednego z członków swojej rodziny groźby pozbawienia życia, po czym zaatakował wezwanych na miejsce funkcjonariuszy policji, w ten sposób, że rzucał w ich kierunku węglem, talerzami, nożami, krzesłem, taboretem, a na koniec również siekierą oraz uderzał ich metalowym prętem. Mężczyzna po obezwładnieniu został zatrzymany i przewieziony, do szpitala psychiatrycznego, gdzie przebywał do dnia 18 lutego 2021 roku. Następnie został zatrzymany do niniejszej sprawy. Na skutek jego ataku dwóch funkcjonariuszy doznało obrażeń ciała

- przekazał Wojciech Przybyło, Prokurator Rejonowy dla miasta Rzeszów. 

W związku z opisanym zdarzeniem prokurator 19 lutego, przedstawił Andrzejowi K. zarzuty popełnienia przestępstw kierowania gróźb karalnych wobec członka rodziny i czynnej napaści na funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie w celu zmuszenia ich do zaniechania podjętej interwencji i spowodowanie u dwóch z nich obrażeń ciała. Andrzej K. przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień.

Wobec podejrzanego skierowano 19 lutego 2021 roku do Sądu Rejonowego w Rzeszowie wniosek o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, który został uwzględniony.

- Podejrzanemu za zarzucane przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 10 -

dodał prokurator rejonowy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy