Reklama

Z REGIONU: Odnaleziono ciało zaginionego w styczniu studenta z Rzeszowa

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KMP Rzeszów

Z REGIONU: Odnaleziono ciało zaginionego w styczniu studenta z Rzeszowa - Zdjęcie główne

foto KMP Rzeszów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Odnaleziono ciało 25-latka. Poszukiwania trwały od stycznia. Sprawą zajmuje się rzeszowska policja.

Przez wiele miesięcy policjanci z wydziału kryminalnego poszukiwali 25-latka, który zaginął 5 stycznia 2021 roku. Jak ustalili, mężczyzna wieczorem w dniu zaginięcia, wyszedł z mieszkania przy ul. Grabskiego. Od tamtej pory nikt go już nie widział, a zaginiony z nikim nie nawiązał kontaktu. Jego zaginięcie zgłosiła rodzina w Komendzie Powiatowej Policji w Staszowie, w miejscu zamieszkania. Ponieważ jednak do zaginięcia doszło w Rzeszowie, poszukiwania przejęli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Policjanci wspólnie ze strażakami sprawdzali akweny w rejonie zalewu na Wisłoku, kąpielisko Żwirownia oraz mniejsze zbiorniki. Przeszukiwali zbiorniki z wykorzystaniem sonaru oraz z udziałem płetwonurków. Poszukiwania, dwukrotnie - w lutym i w marcu, prowadziła przy użyciu specjalistycznego sprzętu Grupa Specjalna Płetwonurków RP. Akweny oraz tereny przybrzeżne w pobliżu miejsca zaginięcia 25-latka, sprawdzili przewodnicy z psami wyszkolonymi do odnajdywania zwłok ludzkich na lądzie oraz w wodzie z Komisariatu Wodnego Policji we Wrocławiu. Wspólnie ze strażakami funkcjonariusze sprawdzili Wisłok do jego ujścia do Sanu oraz odcinek Sanu do ujścia do Wisły.

- Policjanci z wydziału kryminalnego sprawdzali również kilkadziesiąt sygnałów od osób, które jak przypuszczały, widziały zaginionego. Z każdą taką osobą rozmawiali oraz przeglądali zapisy monitoringu z miejsca i okolic, gdzie 25-latek miał być widziany. Niestety żaden z sygnałów nie potwierdził się

- przekazał rzecznik prasowy. 

Przełom nastąpił 27 października. Około godz. 4.50, dyżurny rzeszowskiej komendy został zawiadomiony o znalezieniu w zalewie nad Wisłokiem ludzkich zwłok. Policjantów zawiadomił pracownik firmy prowadzącej prace przy pogłębianiu zalewu. Wstępne ustalenia wskazywały, że było to ciało zaginionego w styczniu mężczyzny. Po wykonaniu niezbędnych czynności na miejscu decyzją prokuratora ciało zabezpieczono do dalszych badań, w tym badań DNA, które miały potwierdzić tożsamość zmarłego.

- Zlecone przez prokuratora badania genetyczne potwierdziły, że jest to ciało zaginionego 25-latka. W związku z tym policjanci zakończyli prowadzone od 10 miesięcy poszukiwania

- dodał oficer prasowy. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy