Reklama

Z REGIONU. Niebezpieczne przedmioty zostały zabrane przez saperów

Opublikowano: pt, 22 maj 2020 11:02
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Podczas minionego weekendu w powiecie ropczycko – sędziszowskim zostały znalezione dwa niewybuchy.

W sobotę (16 maja) po godz. 10, dyżurny ropczyckiej komendy otrzymał informację, że w lesie w miejscowości Ocieka znajduje się niewybuch. We wskazanym przez zgłaszającego miejscu policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego potwierdził, że odnaleziony przedmiot, to pocisk artyleryjski. Miejsce jego znalezienia zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu patrolu saperskiego.

Drugi niewybuch został znaleziony w niedzielę (17 maja), po godz. 19, przez osoby wypoczywające na jednej z posesji w miejscowości Zagorzyce. Również i w tym przypadku, okazało się, że jest to pocisk artyleryjski. Policjanci zabezpieczyli niewybuch do czasu przyjazdu saperów.

Niebezpieczne przedmioty, pochodzące najprawdopodobniej z II wojny światowej, zostały zabrane przez patrol saperski.

- Kategorycznie nie wolno znalezionych niewybuchów/niewypałów podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy, a o znalezisku należy jak najszybciej powiadomić o takim znalezisku najbliższą jednostkę policji - przypominają funkcjonariusze. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE